Magda Linette

W finale WTA 250 w Guangzhou Magda Linette (WTA. 27) mierzyła się z Xiyu Wang (WTA. 88). 22-letnia Chinka miały cały mecz pod kontrolą i wygrała go pewnie 2:0 oddając poznaniance tylko dwa gemy.

Chcielibyśmy napisać coś pozytywnego o grze poznanianki w finale, ale ciężko znaleźć coś takiego. Polska tenisistka w pierwszym secie nie miała kompletnie nic do powiedzenia. Trudności sprawiał jej nie tylko cudzy, ale i własny serwis. Gospodyni przełamała ją trzykrotnie, a Magda Linette nie potrafiła ugrać choćby jednego gema. Po trzydziestu dwóch minutach przegrała z kretesem 0:6.

Drugi set był odrobinę lepszy, choć ciężko to przyznać patrząc na suchy wynik. W inaugurującym gemie Linette dzielnie walczyła o pierwszego wygranego gema w tym finale. Ostatecznie musiała na niego dłużej poczekać – do trzeciego gema. Polka nareszcie zdołała zwyciężyć przy własnym podaniu, a po chwili poprosiła o przerwę medyczną. Po powrocie na kort Linette przełamała rywalkę doprowadzając do wyrównania 2:2. Chwilę później, po trzech breakach Chinka odłamała, a później jeszcze raz odebrała podanie poznaniance i znów to ona była na prowadzeniu. Ostatni gem również należał do Wang, która wygrała 6:2 i w całym finale 2:0.