Angielski

Drugie trafienie w ligowym sezonie zanotował Karol Angielski podczas meczu 6. kolejki greckiej ekstraklasy pomiędzy AEK (Ateny), a APS Atrómitos Athinón.

Drużyna, w której występuje na co dzień polski napastnik przegrała na wyjeździe z AEK-iem 1:2. Jedyną bramkę dla przyjezdnych z rzutu karnego strzelił właśnie Polak – Karol Angielski w 89. minucie. 27-latek na boisku zameldował się dopiero w drugiej połowie, dokładniej w 69. minucie, zastępując Níkosa Vérgosa.

Trzeba dodać, że gol z jedenastego metra Polaka nie był jedynym w tym meczu zdobytym w ten sam sposób. Wszystkie trzy padły po wskazaniu na wapno, a zatem byliśmy świadkami prawdziwego festiwalu ”jedenastek”.

Wśród gospodarzy mieliśmy również jednego polskiego reprezentanta – Damiana Szymańskiego, który cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Po sześciu kolejkach ASP Atrómitos Athinon plasuje się na dwunastej lokacie w lidze greckiej z zaledwie dwoma oczkami. Zdecydowanie wyżej jest AEK (Ateny) – czwarte miejsce z dorobkiem jedenastu punktów.

6. kolejka greckiej ekstraklasy:

AEK (Ateny) – APS Atrómitos Athinón 2:1 (1:0)

31′ 1:0 Nordin Amrabat (rzut karny)

89′ 1:1 Karol Angielski (rzut karny)

90′ 2:1 Mijat Gaćinović