Strona główna Koszykówka Europejskie puchary Zastal wygrywa inaugurację ligi ENBL

Zastal wygrywa inaugurację ligi ENBL

51
0

Enea Zastal wygrał pierwsze spotkanie w lidze ENBL. Mecz ustawiła ofensywna pierwsza kwarta. Aż trzech zawodników zielonogórskiego zespołu zdobyło po minimum dwadzieścia oczek.

Spotkanie od serii 9:0 zaczął polski zespół. Pierwsze minuty należały do podopiecznych Davida Dedka. Prowadzenie 21:2 nie pozostawało złudzeń. Potem ekipa z Szawle zaczęła punktować. W drugiej odsłonie przewaga zielonogórzan wynosiła piętnaście oczek, ale w tym momencie dziewiąta ekipa poprzedniego sezonu naszej ekstraklasy zaliczyła serię 9:0 i wybiła rywalom dalsze chęci pogoni wyniku.

Po zmianie stron BC Szawle już nie miało zamiaru gonić wyniku. Różnica przez cały czas wynosiła minimum dwadzieścia oczek. Czwarta kwarta to już typowe dogrywanie spotkania.

Enea Zastal BC Zielona Góra – BC Szawle 109:83 (38:19, 24:22, 25:28, 25:24)

Enea Zastal: Wójcik 24, Woroniecki 22, Musić 20 (14 asyst), Groselle 13 (12 zbiórek), Lewandowski 12, Kołodziej 12, Kikowski 4, Pluta 2, Kunc 0

BC Szawle: Pavelka 14, Stankevicius 12, Danusevicius 12, Davis 11, Baslyk 8, Giedraitis 7, Walker 6, Romancenko 6, Thorpe 4, Rubinas 3, Bezbradica 0