Arriva Twarde Pierniki Toruń
plk.pl

Arriva Twarde Pierniki wygrały w Toruniu z Enea Zastal BC Zielona Góra 85:74. To pierwsze zwycięstwo w tym sezonie dla podpiecznych Srdjana Subotića. Najwięcej punktów zdobyli Aljaz Kunc (Arriva) – 28 pkt oraz Novak Musić (Zastal) – 17 pkt.

Pierwszą kwartę meczu otworzył zawodnik Zastalu Geoffrey Groselle, zdobywając dwa punkty. Jednak to Twarde Pierniki już w czwartej minucie spotkania, prowadziły pięcioma punktami. Celnie rzucali Wojciech Tomaszewski oraz Kunc, który trafił trzy trójki. Drużyna z Zielonej Góry nie odstawała i za sprawą Musića i Marcina Woronieckiego goniła rywala. Dwójka graczy zdobyła w pierwszej kwarcie w sumie 15 punktów z 19 dla swojego zespołu. Początkowe dziesięć minut zakończyło się wynikiem 20:19 dla Torunia.

W drugiej części spotkania nie zobaczyliśmy zbyt wiele celnie zakończonych akcji. Zespoły zdobyły jedynie 21 punktów, natomiast po przerwie gra wyglądała nieco lepiej. Swoje pierwsze punkty w spotkaniu zdobył Aaron Cel, który tym samym wyprowadził Arrivę na prowadzenie 36:31. Gligorije Rakocević dołożył sześć punktów z rzędu. Po trzeciej części spotkania Pierniki wygrywały z Zastalem 56:51.

Od początku czwartej kwarty, na parkiecie brylował podopieczny trenera Subotića Kunc. Zdobył on sześć punktów i powiększył prowadzenie Pierników do siedmiu. W pogoń za przeciwnikiem włączył się Paweł Kikowski. W ciągu dwóch minut oddał celne rzuty za osiem punktów, a dodatkowe pięć dołożył Michał Pluta. W dniu dzisiejszym bardzo dobre spotkanie rozegrał wspomniany Kunc, który na sam koniec meczu trafił kolejne cztery punkty. Pozwoliło to zespołowi z Torunia na wygraną z rywalem 85:74.

Arriva Twarde Pierniki Toruń – Enea Zastal BC Zielona Góra 85:74 (20:19,11:10,25:22,29:23)
Arriva Twarde Pierniki Toruń : Kunc 28, Filipović 15, Diggs 12, Rakocević 12, Tomaszewski 9, Cel 6, Smith 3, Sowiński 0, Diduszko 0
Enea Zastal BC Zielona Góra: Musić 17, Woroniecki 12, Pluta 12, Kikowski 11, Wójcik 6, Kołodziej 4, Lewandowski 0