Magda Linette
Foto: Jimmie48 Photography

Świetną formę podczas WTA 1000 w Pekinie prezentuje Magda Linette. Dziś rano potwierdziła to wygraną wraz z Amerykanką Peyton Stearns nad mistrzyniami US Open Kanadyjką Gabrielą Dabrowski i Nowozelandką Erin Routliffe. 

W pierwszym secie Dąbrowski i Routliffe zostały kompletnie zaskoczone zagraniami Linette i Stearns. Amerykanka i Polka zagrały kapitalnego seta trzykrotnie przełamując swoje rywalki. Kanadyjka i Nowozelandka nie wiedziały do końca co się dzieje na korcie i ugrały zaledwie dwa gemy: jednego przy własnym serwisie, a drugiego przy podaniu Linette i Stearns. Mimo tego para z polską tenisistką nie odpuściła i utrzymała do samego końca koncentrację wygrywając 6:2.

Druga partia była zdecydowanie bardziej wyrównana, choć nic tego nie zapowiadało do siódmego gema. Gra bowiem do tego momentu układała się dla Polki i Amerykanki wybornie. Dwa przełamania, zwycięstwa przy własnym serwisie i prowadzenie 5:2. Wydawało się, że już nie zagrozi Linette i Stearns. A jednak mistrzynie US Open poprawiły grę i zaczęły łamać przeciwniczki doprowadzając do tie-breaka. Było w tym trochę winy Polki i Amerykanki, które mimo piłek meczowych nie potrafiły ich zakończyć. W tie-breaku znów zapaść w grze miały Dabrowski i Routliffe, co wykorzystały Magda Linette i Peyton Stearns zwyciężając 7-3 i w całej 1/8 finału 2:0.

W ćwierćfinale na Polkę i Amerykankę będą czekać albo Brazylijka Beatriz Haddad Maia i Rosjanka Weronika Kudiermietowa albo Ukrainka Nadia Kiczenok wraz z Rumunką Monicą Niculescu.

1/8 finału WTA 1000 w Pekinie:

Magda Linette/Peyton Stearns – Gabriela Dabrowski/Erin Routliffe 2:0 (6:2, 7:6[7-3])

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!