Jan Zieliński i Hugo Nys

Dziś o godzinie 8:00 Jan Zieliński w parze z Hugo Nysem zmierzyli się z argentyńską parą w 1/16 finału turnieju w Szanghaju. Niestety, Polak i Monakijczyk nie dali rady pokonać wyżej notowanych rywali.

Turniej w Szanghaju był następną okazją dla polskiego tenisisty Jana Zielińskiego, by pokazać się z dobrej strony. W grze deblowej Polak wraz ze swym partnerem z Monako dotarli jednak zaledwie do 1/16 finału. Rywalami nie do przejścia okazali się argentyńczycy, Maximo Gonzalez oraz Andres Molteni.

Co prawda, to Zieliński i Hys wygrali 1. gema, a po czwartym prowadzili 3:1. Jednak następny minuty przyniosły całkowitą dominację argentyńczyków, która przyniosła im zwycięstwo w 1. secie, który zwyciężyli wynikiem 6:4. W drugiej odsłonie rywalizacji mecz stał się bardziej wyrównany, bo do końca szóstego gema żadna ze stron nie osiągnęła znaczącej przewagi. Niestety, Gonzalez i Molteni po wyrównaniu we wspomnianym secie rozkręcili się na dobre. Znakomite zagrania z ich strony oraz błedy polsko-monakijskiej pary przyniosły wygraną. Spotkanie zakończyło się więc wynikiem 0:2 (4:6; 4:6) na korzyść zawodników z Ameryki Południowej.

ATP-DEBEL: Szanghaj (Chiny); 1/16 finału Hugo Nys/Jan Zieliński – Maximo Gonzalez/Andres Molteni 0:2 (4:6; 4:6)