Hubert Hurkacz

Dobrze w kolejnym meczu turnieju ATP 1000 w Szanghaju wypadł Hubert Hurkacz. Polski tenisista wygrał z Tajwańczykiem Yu Hsiou Hsu 2:0.

Forma wrocławianina od początku tego turnieju jest równa, co daje nadzieję na zastrzyk punktów do rankingu ATP. Dziś rano Polak odprawił z kwitkiem w 1/16 finału Hsiou Hsu.

Oba sety zakończyły się pomyślnie dla Hurkacza, a w dodatku z takim samym wynikiem 6:4.

W pierwszym decydujący był trzeci gem, w którym ”Hubi” doprowadził do przełamania. Później szansę na to miał też w piątym, ale jej nie wykorzystał. Mimo to zwyciężył partię.

W drugim secie to właśnie piąty gem okazał się tym najważniejszym. To wtedy wrocławianin odebrał podanie rywalowi, a potem wykorzystał pierwszego setbola wygrywając w 1/16 finału 2:0.

W 1/8 finału Hubert Hurkacz zmierzy się z Chińczykiem Zhizhenem Zhangiem (ATP. 60) bądź Amerykanem Brandonem Nakashimą (ATP. 122).