Katarzyna Kawa

Niezłą formę przed zbliżającymi się rozgrywkami w Pucharze Billie Jean King pokazała Katarzyna Kawa (WTA. 213) grając z Niną Radovanovic (WTA. 538) podczas 1/16 finału W80 ITF w Poitiers.

Polska tenisistka dobrze poradziła sobie we francuskiej hali w Poitiers. W pierwszym secie Nina Radovanovic nie sprawiła zbyt wielu problemów Katarzynie Kawie. Polka oddała jej tylko dwa gemy, w tym jeden przełamujący. Sama jednak potrafiła odebrać podanie aż trzykrotnie, co przełożyło się pozytywnie na końcowy wynik seta (6:2).

W drugim secie byliśmy świadkami bardziej wyrównanej gry. Przede wszystkim było w niej mnóstwo przełamań i okazji (nie zawsze wykorzystanych) do tego. Ostatecznie jednak o jedno przełamanie więcej na koncie miała Katarzyna Kawa, i to ona wygrała przy trzecim meczbolu 7:5 i w całym spotkaniu 2:0.

W 1/8 finału Katarzyna Kawa zmierzy się z Holenderką Merel Hoedt (WTA. 588).