Magda Linette z kolejną porażką w turnieju w Zhuhai. Tym razem musiała uznać wyższość Darii Kasatkiny.

Kolejne spotkanie Magdy w fazie grupowej turnieju w Zhuhai i kolejne problemy. Linette rozpoczęła spotkanie bardzo źle i po szóstym gemie przegrywała już 5:1. Później, podobnie jak w minionym meczu, zaczęła gonić wynik. To jednak nie wystarczyło, a pierwszy set zakończył się wynikiem 6:3 na korzyść rywalki.

Drugi set również jak w poprzednim starciu, Polka rozpoczęła bardzo dobrze wygrywając pierwsze dwa gemy. Niestety, wtedy do formy z pierwszej części spotkania powróciła Kasatkina wygrywając 4 kolejne gemy. Następnie rywalizacja nieco się wyrównała, ale 23. w światowym rankingu Półka nie dała rady ponownie objąć prowadzenia.

Z pewnością oczekiwania były inne, tym bardziej, że nasza rodaczka grała bez presji, ponieważ już wczoraj było wiadomo, że Linette nie zdoła awansować do półfinału. Mimo to Magda rozgrywa najlepszy sezon w karierze, co z pewnością cieszy.