Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz (ATP. 11) rozpoczął dziś zmagania w ATP 1000 Masters w Paryżu. W 1/32 finału czekał na niego Amerykanin Sebastian Korda (ATP. 24). Mimo zaciętych trzech setów to ”Hubi” awansował do 1/16 finału.

W pierwszym secie Hubert Hurkacz poradził sobie wzorowo z przeciwnikiem. Co prawda przełamał go tylko raz w drugim gemie, ale to wystarczyło do zgarnięcia całego seta. Wrocławianin wygrywał przy własnym serwisie, a Korda momentami wyglądał bardzo bezradnie, przez co przegrał 3:6.

Druga partia była już kompletnie inna, ponieważ przełamania pojawiały się z obu stron. Jako pierwszy serwis odebrał w siódmym gemie Korda, a później w dziesiątym to ”Hubi” wykorzystał break-pointa doprowadzając do remisu 5:5. Polak miał jeszcze szansę zakończyć ten mecz w dwóch setach, ale niestety nie zrobił tego marnując kilka breaków. W tie-breaku Korda odgryzł się. Mimo piłki setowej dla wrocławianina to ostatecznie Amerykanin wygrał 8-6.

W trzeciej odsłonie o zwycięstwie w całym meczu zadecydowało pojedyncze przełamanie, które nadeszło dopiero w ósmym gemie. Hubert Hurkacz mógł po chwili odetchnąć, bo w ostatnim gemie nie czekał długo na zakończenie spotkania wygrywając 6:3 i w całym meczu 2:1.

W 1/16 finału Hubert Hurkacz zagra z Hiszpanem Roberto Bautistą-Agutem (ATP. 66).