Zagłębie Lubin pokonało w Lublinie MKS FunFloor w hicie 7. kolejki 27-24. Spotkanie było od początku spotkania bardzo wyrównane i choć Miedziowe odskakiwały najpierw na 4, a potem najczęściej dwie bramki, miejscowe dochodziły. O wszystkim zadecydował finisz, a w nim kilka drobiazgów.

Mecz rozpoczął się od chaotycznych ataków popełniających ofensywne faule gospodyń i skutecznych rzutów z linii 7. metra oraz gry Karin Bujnochowej. Pejzaż wydarzeń w niewielkim stopniu zmieniła udana kontra Nogi (1:3). Mimo dobrych wejść ofensywnych lewą stroną Oktawii Płomińskiej przewaga gości się powiększała z każdą minutą i po trafieniu Joanny Drabik w 13. minucie wynosiła 4 bramki (4:8). Na półmetku pierwszej części lublinianki podkręciły tempo gry, co przełożyło się również na wynik. Bramka Magdy Balsam z rzutu karnego zniwelowała w 17. minucie straty miejscowych do dwóch bramek (7:9). W 22. minucie zrobiło się jeszcze ciekawej, gdyż Barbara Zima nie zatrzymała rzutu w róg bramki Magdaleny Węckowskiej (9:10). Minutę później rzut Pauliny Masny wszystko wyrównał (11:11).

W końcowych fragmentach przed przerwą najwięcej do powiedzenie miały bramkarki – Paulina Wdowiak oraz Barbara Zima. Największy aplauz wzbudziła jednak Balsam, która na 5 sekund przed syreną oznajmiającą pauzę po raz kolejny wyrównała stan pojedynku (13:13).

Drugą część lepiej zaczęły „Miedziowe”. Skuteczność Drabik, Bujnochowej z rzutu karnego oraz Karoliny Kochaniak-Sali dały w 34. minucie dwubramkowy zapas przyjezdnych, gdyż tylko raz odpowiedziała Balsam (14:16). Następnie w lubelskiej hali Globus wciąż trwała zażarta walka o każdy centymetr parkietu, MKS FunFloor doprowadzał do kontaktu, lecz przyjezdne się rewanżowały. Po trzech kwadransach wciąż utrzymywał się nadal dwubramkowy dystans (17:19). W 48. minucie Daria Szynkaruk rzutem z prawego skrzydła dała gospodyniom upragnione wyrównanie (19:19) i mecz się zaczął jakby od nowa.

Koszystny dla Zagłębia wynik odzyskała Bujnochova. Był to już dziesiąty gol Słowaczki w tym meczu. W 51. minucie na remis 20:20 trafiła natomiast Michalina Pastuszka. Przyjezdne zdołały jednak znów wyjść na prowadzenie. Dwukrotnie kontaktową bramkę dla MKS-u zdobywała Kinga Achruk. Końcowe minuty spotkania należały do lubinianek, które oderwały się od miejscowych na kilka bramek, co było kluczem do kolejnego zwycięstwa.

MKS KGHM Zagłębie Lubin – MKS FunFloor Lublin 24:27 (13:13)

MVP: Karin Bujnochova

MKS: Gawlik, Wdowiak – M. Więckowska 5, Balsam 4, Achruk 3, Masna 3, Płomińska 2, Tomczyk 2, M. Posavec 2, Szynkaruk 1, Pastuszka 1, Noga 1, D. Więckowska. Kary: 6 min. Trener: Edyta Majdzińska

Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima – Bujnochova 11, Drabik 6, Matieli 4, Promis 3, Michalak 2, Kochaniak-Sala 1, Górna Kary: 2 min. Trener: Bożena Karkut