fot: Fortuna Puchar Polski

Pogoń Szczecin pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 w meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Gola na wagę zwycięstwa dla Portowców w doliczonym czasie gry zdobył Kamil Grosicki.

Pierwszą groźną akcję przeprowadziła Pogoń, a dokładnie Leonardo Koutris, którego strzał zatrzymał się na jednym z zawodników Portowców. W 22. minucie Samuel Nnoshiri popisał się indywidualną akcją, którą zakończył celnym uderzeniem. Sześć minut później Maksymilian Sitka oddał mocny strzał, który minął bramkę rywali. Po chwili kolejne uderzenie zawodnika gospodarzy minęło bramkę strzeżoną przez Valentina Cojocaru. W końcówce pierwszej połowy Grosicki przedarł się bocznym sektorem boiska, a jego próba wejścia w pole karne została zatrzymana przez defensora Podbeskidzia.

Podbeskidzie powinno prowadzić 1:0 po znakomitej sytuacji Maksymiliana Sitka, który z dobrej odległości nie pokonał bramkarza rywali. W 70. minucie Grosicki urwał się na skrzydle, a jego dośrodkowanie w ostatniej chwili zostało zablokowane. W 82. minucie Marcel Misztal otrzymał podanie na piąty metr od Banaszewskiego i uderzył fatalnie nad bramką. Decydujący gol padł w 91. minucie, gdy Kamil Grosicki wykorzystał podanie Przyborka i potężnym uderzeniem pokonał Patryka Procka.