WKS Śląsk Wrocław
Dusan Miletić fot: plk.pl

WKS Śląsk ponownie przegrywa w EuroCupie, tym razem z włoską drużyną Dolomiti Energia Trento 75:84 we Wrocławiu. Po dobrej drugiej kwarcie, wicemistrzowie Polski nie zdołali utrzymać prowadzenia i ostatecznie przegrali spotkanie. Najlepiej punktowali Kendale Mc Cullum i Dusan Miletić po 19 punktów.

Spotkanie rozpoczęło się od celnych trafień Miletića i Łukasza Kolendy, a Śląsk prowadził 4:0. Goście szybko wzięli się do pracy i za sprawą Andrejsa Grazulisa, który zdobył siedem punktów z rzędu, doprowadzili do prowadzenia 9:8. Miletić nie pozwolił na rozpędzenie się włoskiej drużynie i zdobył cztery punkty z rzędu. Rywale na minutę do końca kwarty ponownie wyszli na prowadzenie. Kamar Baldwin dorzucił jeszcze dwa punkty, a jego ekipa osiągnęła przewagę trzech punktów.

Druga kwarta zaczęła się dla WKS-u niestety bardzo źle. Dolomiti momentalnie zdobyło pięć punktów i prowadziło ośmioma oczkami. Wrocławska drużyna na szczęście w porę się obudziła. Trafiał Artsiom Parakhouski i Mc Cullum, co pozwoliło na zmniejszenie przewagi do dwóch punktów. Ekipa z Trento nie zamierzała zwalniać tempa i raz za razem trafiała kosze. Swoje punkty zdobywali Prentiss Hubb i Davide Alviti. Do akcji ratunkowej wkroczył Jakub Nizioł, dzięki któremu Śląsk wrócił na prowadzenie 37:33.

Po przerwie duet Mc Cullum i Nizioł, sukcesywnie powiększali przewagę i uciekali rywalowi. Drużyna z Włoch nie zamierzała się tak łatwo poddawać. Grazulis i Baldwin ponownie kończyli swoje akcję, co pozwoliło na wyjście na prowadzenie 55:48. Po stronie Śląska próbowali gonić Parakhouski i Mc Cullum, którym udało się zmniejszyć stratę do dwóch oczek. Ostatnia część gry od początku była emocjonująca, ponieważ oba zespoły szły łeb w łeb. Jednak to Dolomiti za sprawą Quinna Ellisa, prowadzili w trzeciej minucie kwarty prowadzili już sześcioma oczkami. Śląsk próbował gonić rywala. Trafiali Gravett i Miletić, ale przewaga gości nie chciała stopnieć. Baldwin trafiał raz za razem, a Hubb i Grazulis dołożyli swoje. Gospodarze zdołali nawet zmniejszyć stratę do trzech punktów, lecz to nie wystarczyło na zwyciężenie w tym spotkaniu.

WKS Śląsk Wrocław – Dolomiti Energia Trento: 75:84 (16:19,23:17,16:21,20:27)

WKS Śląsk Wrocław: Mc Cullum 19, Miletić 19 , Gravett 13, Nizioł 12, Parakhouski 4, Zębski 4, Kolenda 3, Gołębiowski 1, Adamczak 0, Wiśniewski 0

Dolomiti Energia Trento: Baldwin 17, Alviti 15, Hubb 15, Grazulis 13,  Cooke Jr. 8, Ellis 6, Biligha 4, Udom 3, Forray 3, Conti 0, Stephens 0