Polscy hokeiści rozpoczęli przygotowania do Mistrzostw Świata, wygrywając na otwarcie Turnieju o Puchar Niepodległości z Estonią w Sosnowcu 7:3.

Polski hokej po ponad dwóch dekadach wyszedł z cienia i w maju 2024 roku po 22 latach nieobecności reprezentację Polski zobaczymy na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Czechach. W ramach grupy Biało-Czerwoni zmierzą się na lodowisku Ostrawy ze Słowacją, Szwecją, USA, Francją, Niemcami, Łotwą i Kazachstanem. Dzisiejsze spotkanie podopiecznych Roberta Kalabera było kontrolowane przez Polaków już od 2. minuty gry, kiedy drogę do siatki Estończyków znalazł Bartosz Ciura. Nasi hokeiści dominowali nad rywalem zwłaszcza w drugiej tercji, pakując krążek do bramki trzy razy, a przy tym zachowując czyste konto. Rozluźnienie polskich szeregów w ostatnich 20 minutach spotkania nie miało większych wpływów na wynik rywalizacji. Mimo straty dwóch goli w trzyminutowym okresie, Polacy zdołali zareagować, pewnie zwyciężając Estonię.

Jutro kolejnym mecz Polski w turnieju – zagra z Łotwą B, a w sobotę z Litwą.

Polska – Estonia 7:3 (2:1, 3:0, 2:2)

1:0 Bartosz Ciura (2), 2:0 Dariusz Wanat (16), 2:1 Robert Rooba (17), 3:1 Bartłomiej Jeziorski (24), 4:1 Bartłomiej Jeziorski (28), 5:1 Filip Komorski (30), 5:2 Robert Arrak (46), 6:2 Alan Łyszczarczyk (49), 6:3 Maksim Lovkov (53), 7:3 Patryk Krężołek (58).