Anwil Włocławek
TANNER GROVES fot. plk.pl

Anwil wygrywa z Caledonia Gladiators 93:72 we Włocławku. Od początku spotkania gospodarze dominowali na parkiecie i kontrolowali grę. Najwięcej punktów zdobył Jakub Garbacz – 23.

Spotkanie rozpoczął Fahro Alihodzic z Caledonii. Lecz Anwil szybko wyszedł na prowadzenie 9:2. Trafiali m.in. Victor Sanders i Amir Bell. Przełamania dokonał Patrick Whelan, który trafił za dwa punkty. Goście byli w stanie zmniejszyć przewagę do dwóch oczek. Włocławek szybko nie czekał na wkroczenie do akcji. Punkty Tannera Grovesa i Mateusza Kostrzewskiego, pozwoliły na powiększenie prowadzenia do siedmiu punktów.

Drużyna z Włocławka otworzyła drugą kwartę serią sześciu punktów zdobytych z rzędu. Punktował Sanders, a Anwil prowadził już 13 punktami. Rywale próbowali odrobić straty, ale drużyna trenera Frasunkiewicza była za mocna dla nich. Po stronie gospodarzy punktowali m.in. Garbacz i Luke Petrasek. Kostrzewski trafił za dwa na sześć sekund do końca kwarty, a tym samym zespół z Włocławka prowadził 48:35.

Po przerwie Gladiators rozpoczęło pogoń za przeciwnikiem, a za sprawą Whelana i Ian Dubose’a zmniejszyli stratę do dziewięciu punktów. Czas jednak gonił, a goście nie potrafili znaleźć sposobu na grę miejscowych i zatrzymanie ich. Anwil raz za razem trafiał do kosza, a swoje zdobycze punktowe powiększali Bell i Groves. Swoje celne trójki dołożyli również Kamil Łączyński i Garbacz, co pozwolił drużynie z Włocławka prowadzić już 16 punktami. Ostatnio kwarta za dużo nie zmieniła, ponieważ polska drużyna miała sytuację na parkiecie pod kontrolą. Nie pozwoliła rywalowi na odrobienie strat i dowiozła zwycięstwo do końca.

Anwil Włocławek – Caledonia Gladiators: 93:72 (21:14,27:21,23:20,22:17)

Anwil Włocławek: Garbacz 23, Sanders 15, Petrasek 12, Jõesaar 9, Kostrzewski 8, Groves 8, Young 7, Bell 6, Łączyński 3, Wadowski 2, Łazarski 0, Siewruk 0

Caledonia Gladiators: Alihodzic 16, Whelan 12, Dubose 9, Onwas 8, Malcolm 7, Buttrick 6, Palyza 4, Moore 4, Jovicic 4, Johnson 2, Jimenez 0, Baldwin 0