fot: plusliga.pl

W mecz 6. kolejki Plus Ligi Indykpol AZS Olsztyn pokonał w Iławie Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:1. Dzięki zwycięstwu AZS awansował na dziewiąte miejsce, a beniaminek z Częstochowy plasuje się na czternastym miejscu w tabeli PlusLigi.

Początek pierwszego seta był wyrównany do stanu 13:13. Kolejne dwa punkty zdobył zespół z Częstochowy po błędzie na zagrywce Moritza Karlitzka i autowym ataku Alana Souza. W końcówce seta goście powiększyli przewagę do pięciu punktów (24:19) i ostatecznie wygrali pierwszą partię 25:21.

Druga odsłona rozpoczęła się od prowadzenia zespołu z Olsztyna, który prowadził 10:5. Gospodarze po dobrym początku seta nie potrafili skończyć akcji, a przyjezdni zdobyli sześć punktów z rzędu i objęli prowadzenie (11:10). Częstochowianie po asie serwisowym Mateusza Borkowskiego prowadzili 22:20. Zespół z Warmii i Mazur odrobili straty i doprowadzili do wyrównania i to zespół Indykpolu zakończył zwycięstwem drugą partię.

W trzeciego seta lepiej weszli gospodarze, którzy po błędzie na zagrywce Koguta i udanym bloku Souzy prowadzili 2:0. Częstochowianie szybko odrobili straty i po błędach olsztyńskich zawodników prowadzili 10:7. Udane ataki Szymona Jakubiszaka pozwoliły AZS-owi doprowadzić do wyrównania 14:14. W kolejnych akcjach lepiej spisywali się siatkarze Javier Weber, którzy wygrali seta 25:21.

Czwarta partia podobnie jak trzecia należała do zespołu Indykpolu, który prowadził 9:6, by po chwili przegrywać 9:10. W kolejnych akcjach drużyny nie potrafiły zyskać bezpiecznej przewagi, a losy spotkania rozstrzygnęły się w końcówce spotkania, a set zakończył się wygraną gospodarzy 26:24.

Indykpol AZS Olsztyn – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:1 (21:25, 27:25, 25:21, 26:24)

Najwięcej punktów: Alan Souza (22), Moritz Karlitzek (20), Szymon Jakubiszak (12), Cezary Sapiński (10) – Indykpol AZS; Dawid Dulski (28), Damian Kogut (13) – Exact Systems Hemarpol.

MVP: Moritz Karlitzek.

Indykpol AZS Olsztyn: Mateusz Janikowski, Cezary Sapiński, Alan Souza, Moritz Karlitzek, Szymon Jakubiszak, Joshua Tuaniga – Kuba Hawryluk (libero) oraz Karol Jankiewicz, Manuel Armoa, Dawid Siwczyk, Jakub Majchrzak, Kamil Szymendera.

Exact Systems Hemarpol Częstochowa: Piotr Hain, Byron Keturakis, Rafał Sobański, Bartosz Schmidt, Dawid Dulski, Damian Kogut – Sho Takahashi (libero) oraz Łukasz Rymarski, Mateusz Borkowski, Bartłomiej Janus.