Czarni Słupsk
Szymon Wójcik plk.pl

Grupa Sierleccy Czarni wygrywa z WKS Śląskiem Wrocław 78:53 w Słupsku. Całe spotkanie gospodarze prowadzili z bardzo dużą przewagą i rozgromili rywala. Śląsk nie był w stanie nawet na chwilę, zagrozić przeciwnikowi.

Od początku pierwszej kwarty Czarni pokazali dominacje na parkiecie i wyszli na prowadzenie 4:0. Trafiali Michał Michalak i Michael Caffey. Po stronie Śląska stratę zmniejszali Kendale Mc Cullum i Dusan Miletić, jednak był to tylko chwilowy zryw. Drużyna ze Słupska zaskoczyła przyjezdnych 12 punktami zdobytymi z rzędu. Wszystkie z nich zdobył duet Verners Kohs i Macio Teague. Wrocławianie przegrywali już 11 oczkami, a ich rywale nie zatrzymywali się i powiększyli przewagę do aż 21 punktów przed końcem kwarty.

Nastroje wraz z początkiem drugiej kwarty, próbował polepszyć Artsiom Parakhouski swoimi dwoma punktami. Jednak pogrom punktowy gospodarzy cały czas się zwiększał, a zawodnicy WKS-u coraz bardziej gubili się na parkiecie. Swoje punkty dla Słupska trafiali Daniel Szymkiewicz, czy też Szymon Wójcik, a ich ekipa coraz bardziej odjeżdżała przeciwnikowi. Kolejny raz zaprezentowali efektowną serię 11 punktów z rzędu, doprowadzając do przewagi 31 oczkami. Krótkie epizody graczy trenera Winnickiego nic nie dawały, a zwycięstwo w tym spotkaniu było już spisane na straty.

Po przerwie nic się nie zmieniło, ponieważ zawodnicy trenera Cesnauskisa nadal miażdżyli rywala. Ich przewaga tylko rosła, a porażka nie była już możliwa. Punkty notowali na swoim koncie m.in. Benas Griciunas, Caffey czy też Michalak. Natomiast po stronie Śląska stratę próbowali choć trochę zmniejszyć Jakub Nizioł i Daniel Gołębiowski. Swoje punkty dołożył tez Łukasz Kolenda, ale za dużo to nie pomogło, gdyż na koniec kwarty przegrywali 28 punktami. Finalna część spotkania nic nowego nie wniosła, a całe spotkanie Czarni wygrali z 25 punktami przewagi.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk – WKS Śląsk Wrocław: 78:53 (26:5,16:8,22:23,14:17)

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: Griciunas 17, Wójcik 13, Teague 13, Kohs 10, Michalak 8, Szymkiewicz 6, Caffey 5, Jankowski 2, Pluta 2, Leończyk 2, Stolarz 0, Wasilewski 0

WKS Śląsk Wrocław:  Kolenda 13, Gołębiowski 11, Miletić 8, Gravett 7, Parakhouski 6, Zębski 4, Wiśniewski 3, Adamczak 2, Nizioł 2, Mc Cullum 1