fot: Jimmie48 Photography

Katarzyna Kawa pokonała w meczu I rudny turnieju ITF World Tennis Tour w Walencji, Darje Semenistają i awansowała do kolejnej rundy, w której zmierzy się z Hiszpanką Arianą Geerlins.

Sklasyfikowana na 205. miejscu w rankingu WTA Kawa nie była stawiana w roli faworytki spotkania i po pierwszym secie nic nie wskazywało na to, że 31-letnia tenisistka będzie w stanie powalczyć o zwycięstwo. W pierwszym secie Łotyczka nie dała większych szans reprezentantce Polski, która po zaledwie 23. minutach gry przegrała pierwszego seta do zera. W drugiej partii Semenistaja miała cztery szanse na przełamanie Kawy, która ostatecznie wybroniła się, a po chwili przełamała rywalkę. W siódmym gemie Łotyszka wygrała gema przy serwisie Kawy, jednak kolejny gem padł łupem polskiej tenisistki, która ostatecznie wygrała drugiego seta 6:3. Trzeci set przebiegał pod dyktando Polki, która już w trzecim gemie przełamała rywalkę, a po prowadziła już 4:1, gdy wygrała gema przy serwisie rywalki. Ostatecznie pochodząca z Krynicy-Zdroju tenisistka wygrała seta 6:1 i cały mecz 2:1.