Brittney Sykes KGHM BC Polkowice fot. Karol Makowski polski-sport.com

W szóstej kolejce kobiecej Euroligi wicemistrzynie Polski mierzyły się na wyjeździe z hiszpańską ekipą Perfumrias Avenida. Do początku czwartej kwarty można było mieć nadzieję na korzystny wynik.

Mecz nie należał do łatwych, ani dla KGHM BC Polkowice ani dla Avenidy. Zespół wicemistrzyń Polski był bliski zwycięstwa, a nadzieję na zwycięstwo dawała wygrana druga kwarta w której pojawił się długo wyczekiwany przez wicemistrzynie Polski remis 38:38. Były momenty, że sumienne polkowiczanki odrabiały  dystans punktowy do hiszpanek pozwalający  wyjść na prowadzenie. Niestety w czwartej kwarcie zabrakło skuteczności w decydujących momentach. Ekipa z Hiszpanii skrzętnie to wykorzystywała.

Polkowiczanki mają teraz bilans 3-3 i pozostają dalej w grze o awans.

Perfumrias Avenida – KGHM BC Polkowice  75:66  (23:14, 18:24, 19:19, 15:9)

Avenida: Sika Kone 21, Andrea Vilaro 17, Leonor Rodriguez 9, Silvia Dominguez 8, Laura Gil 8, Alexis Prince 8,  Olcay Cakir 2, Bria Hartley 2

Polkowice: Brittney Sykes 18, Dragana Stankovic 15, Brianna Fraser 13, Zala Friskovec 8, Weronika Gajda 4, Klaudia Gertchen 3, Stephanie Mavunga 3, Liliana Banaszak 2