fot: zprp.pl

Reprezentacja Polski pokonała w meczu towarzyskim rozgrywanym w ramach Posten Cup w Lillehammer Angolę 33:30 (19:14).

Polki do dzisiejszego spotkania przystępowały o wygranej nad Islandią (29:23). Początek spotkania należał do Angolek, które spotkanie rozpoczęły od prowadzenia 3:1. Polki doprowadziły do remisu 7:7, a po chwili objęły prowadzenie 12:9 i to rywalki musiały gonić wynik. Podopiecznym Arne Senstada zaliczył chwilowy przestój i rywalki zbliżyły się na jedną bramkę (14:5), jednak po chwili reprezentantki Polski rzuciły cztery bramki i na przerwę schodziły prowadząc 19:14.

W drugich trzydziestu minutach po pierwszych wyrównanych minutach rywalki rzuciły się do odrabiania strat i zbliżył się na dwie bramki (21:23). W końcówce spotkania reprezentantki Polski utrzymały przewagę i wygrał drugie spotkanie w Norwegii.

W ostatnim spotkaniu Polki w dniu jutrzejszym o godzinie 14:45 zmierzą się z Norweżkami, które również mają na koncie dwa zwycięstwa.