13. kolejka FOGO Futsal Ekstraklasy przyniosła wiele emocji. Dreman ustrzelił 10-ciopak. Sośnica z punktem, ale nadal bez zwycięstwa. Pewne zwycięstwa zanotowały Constract i Rekord.

Trzynastą rundę zmagań rozpoczęliśmy w Lubawie. Już w czwartek tamtejszy Constract podjął AZS Warszawa. Był to ostatni sprawdzian mistrzów Polski przed startem w Elite Group Champions League. Test gospodarze znali z wysoką notą pokonując ekipę z Wilanowa aż 8:2. Hattrickiem ponownie popisał się Raszkowski, tym samym wskakując na pozycję wicelidera w klasyfikacji strzelców, a Constract dzięki zwycięstwu zachował fotel lidera.

W Łodzi Widzew podjął „Czerwone Smoki” z Pniew. Choć gospodarze prowadzili już 2:0, goście zdołali trafić bramkę kontaktową, a remis zapewnił im… zawodnik Widzewa. Krzempek, strzelec drugiego gola dla Widzewa, w samej końcówce spotkania trafił kolejny raz, ale niestety do niewłaściwej bramki. Tym samym mecz zakończył się rezultatem 2:2.

W Białymstoku zawodząca Jagiellonia znów nie dała swym kibiców powodu do radości. Goszczący tam Rekord Bielsko-Biała nie pozostawił żadnych złudzeń trafiając 8 bramek nie tracąc przy tym żadnej. W ten sposób Jagiellonia pozostała w strefie spadkowej notując drugą porażkę z rzędu z ośmioma straconymi golami.

Następnie, w niedzielę, BSJ ASF Bochnia stanęła naprzeciwko Legii Warszawa. Goście ze stolicy jako pierwsi wyszli na prowadzenie, jednak bochnianie napędzeni sporym zwycięstwem nad Jagiellonią parę dni wcześniej nie zamierzali oddawać pola rywalom. Dwa szybkie trafienia i gospodarze na przerwę schodzili prowadząc. Po przerwie nastąpiła wymiana ciosów z której zwycięsko wyszła Bochnia wygrywając 4:3.

W Gliwicach aktualny wicelider zmierzył się z We-Metem Kamienica Królewska. Goście potrafili odrobić dwubramkową stratę, jednak później nie zdołali dotrzymać kroku gliwiczanom. 3 bramki w dwie minuty ustawiły końcówkę meczu, który skończył się wynikiem 5:3.

Na koniec zmagań Reiter Toruń walczył o pierwsze listopadowe punkty. Poniekąd cel ten został osiągnięty, jednak w spotkaniu z niżej notowanym beniaminkiem kibice z Torunia liczyli na komplet oczek. Niestety, Sośnica Gliwice zdołała urwać punkty, ale nadal pozostaje bez zwycięstwa w sezonie.

W tabeli prowadzi Constract Lubawa (37 punktów) przed Piastem Gliwice (34) i Rekordem Bielsko-Biała (33).

W strefie spadkowej bez zmian. W niej znajdują się Jagiellonia Białystok (7 punktów), Clearex Chorzów (6) i Sośnica Gliwice (3).