fot. Constract Lubawa

Constract Lubawa zdobył w sezonie 22/23 mistrzostwo Polski w futsalu. Następnie przeszedł eliminacje. Teraz rozpoczyna udział w Elite Group i ma niemałe szanse na awans. Powalczy jednak o to z aktualnym obrońcą tytułu.

W rundzie wstępnej, jak pamiętamy, mistrzowie Polski zajęli drugie miejsce w swojej grupie. Choć zdobyli 7 punktów, to taką samą ilość uzbierała Prishtina, która wygrała grupę dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Constract na szczęście, dzięki swojemu dorobkowi strzeleckiemu okazał się najlepszy w klasyfikacji drużyn z 2. miejsc i awansował dalej.

Następnie w rundzie grupowej ekipa z Lubawy popisała się taką samą ilością zdobytych punktów kończąc zmagania w fotelu lidera grupy 5. Dzięki temu uzyskała promocję do Elite Group. Warto też dodać, że zawodnik Constractu, Raszkowski, był trzecim najlepszym strzelcem tego etapu.

Na start, w środę, Constract powalczy na wyjeździe z mistrzem Ukrainy, HIT Kiev. Ciężki rywal, który w tym sezonie, w ukraińskiej Extra-Lidze, nie doznał jeszcze porażki. Faworyta trudno wyłonić, bo to goście lepiej spisali się w rundzie grupowej, ale to HIT gra na własnym boisku. Szykuje się więc ciekawe spotkanie.

HIT Kiev – Constract Lubawa 29.11. 16⁰⁰

Jeszcze ciekawszym meczem może okazać się wyjazdowe stracie z Palma Mallorca Futsal. Hiszpanie są tu zdecydowanym faworytem, gdyż bronią tytułu sprzed roku. Zadanie będzie bardzo trudne, jednak polska drużyna nie raz pokonywała już wyżej notowanych przeciwników.

Palma Futsal Mallorca – Constract Lubawa 30.11. 19⁰⁰

Na koniec w fazie grupowej rywalem Constractu będzie chorwackie Olmissum. To aktualny wicemistrz tego bałkańskiego kraju, a w tym sezonie plasuje się na 4. pozycji. Choć to kolejna drużyna, która będzie trudnym przeciwnikiem, to Constract pokonał ostatnio inną z chorwackich drużyn, Futsal Domami, czyli mistrza kraju. Więc skoro zwycięstwo nad mistrzem jest możliwe, to czemu nie nad wicemistrzem?

Constract Lubawa – Olmissum 2.12. 16⁰⁰

Niezależnie od rezultatów, udział Constractu Lubawa w Elite Group będzie piękną przygodą, a każdy punkt i ewentualny awans będą nadawały tej przygodzie dodatkowy smak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!