Kolejne zawody alpejskiego Pucharu Świata odbywały się w amerykańskim Killintgon. Reprezentantki Polski ponownie błysnęły formą, gdyż Magdalenie Łuczak i Marynie Gąsienicy-Daniel nie zabrakło miejsca w czołowej trzydziestce. Dla Łuczak był to najlepszy start w niedługiej karierze, gdyż zajęła 17. lokatę. Z kolei Gąsienica Daniel po pierwszym przejeździe była na 11. lokacie, lecz druga cześć rywalizacji zapchnęła ją na 28. miejsce.

Dwie Polki znów w „30” PŚ

W miniony weekend znów mogliśmy oglądać w akcji Marynę Gąsienicę-Daniel oraz Magdalenę Łuczak. Kolejny przystanek alpejskiego Pucharu Świata zawitał do amerykańskiego Killington, gdzie panowały fantastyczne warunki do ścigania. Sobotni slalom gigant pań z pewnością przyniósł sporo emocji polskim kibicom. A wszystko za sprawą  zawodniczek, które drugi raz z rzędu w tym sezonie zdołały awansować do drugiego przejazdu. Wcześniej zrobiły to na otwarcie sezonu w Soelden.

Na półmetku rywalizacji blisko czołówki była Maryna Gąsienica-Daniel, która zajmowała wysokie 11. miejsce ze stratą 1,11 sekundy do prowadzącej Alice Robinson. Bardzo dobrze zaprezentowała się także nasza młodsza kadrowiczka, która z 46. numerem startowym zakończyła pierwszy przejazd  na 20 miejscu (+1,88 sek.).

Finałowa odsłona przyniosła trochę roszad, bo mimo że Łuczak wjechał na metę z szóstym czasem, to ostatecznie uplasowała się na 17. miejscu, czyli najlepszym w dotychczasowej karierze. Wcześniej najwyżej była 20. w 2021 roku w Courchevel. Niestety ta sztuka nie udała się naszej najlepszej alpejce, która miała problemy już w górnej części trasy. Na linii mety miała wówczas przedostatni czas, a po zakończeniu zawodów została sklasyfikowana na 28. miejscu.

W Killington drugi rok z rzędu wygrała Szwajcarka Lara Gut-Behrami, która była także najlepsza w Soelden. Drugą pozycję zajęła Nowozelandka Alice Robinson, a trzecia była reprezentantka gospodarzy, Amerykanka  Mikaela Shiffrin. W klasyfikacji generalnej slalomu giganta Maryna Gąsienica-Daniel zajmuje 19. miejsce (23 pkt), a Magdalena Łuczak jest 24. (15 pkt).

Magdalena Łuczak blisko awansu w slalomie

Drugiego dnia rywalizacji w Killington panie zmierzyły się w slalomie, a wśród nich młodsza z reprezentantek Polski, która startowała z odległym 61. numerem. Mimo zepsutej już wcześniejszymi przejazdami trasy Łuczak jechała bardzo dobrze, ale niestety do pierwszego awansu do „30” w tej konkurencji zabrakło jej zaledwie 0,42 sekundy. Ostatecznie zajęła 37. miejsce w pierwszym przejeździe i pokazała, że jest coraz bliżej czołówki. W zawodach zwyciężyła Mikaela Shiffrin, która odniosła swoje 90. zwycięstwo w Pucharze Świata.

Teraz nasze narciarki przemieszczą się niewiele ponad 400 kilometrów dalej do kanadyjskiego Mont-Tremblant, które zadebiutuje w Pucharze Świata. W przyszły weekend (2-3 grudnia) odbędą się tam dwa slalomy giganty. Miejmy nadzieję, że będą szczęśliwe dla Polek, które powalczą o kolejne punkty Pucharu Świata.