Czwartkowe spotkanie Constractu Lubawa z Palma Mallorca Futsal było walką o awans do fazy play-off. Niestety mistrzowie Polski ulegli rywalom z Hiszpanii i nie zdołali zapewnić sobie awansu.

Lubawianie długo bronili się przed atakami Hiszpanów. Niestety, w 13. minucie wynik otworzył Marceli po podaniu Oladghobada. Co prawda, cztery minuty później stan spotkania wyrównał niezawodny Raszkowski, ale to było wszystko ze strony Constractu.

Na kolejne bramki kibice musieli czekać do 34. minutuz gdy do siatki trafił Bruno Gomes i było 2:1 dla gospodarzy. W 37. minucie wynik podwyższył Oladghobad i było po meczu. Constract nie zdołał odrobić strat i nie ma już szans na awans do fazy play-off Elite Group.

W trzecim, ostatnim, spotkaniu grupy D Elite Group Futsal Ligi Mistrzów przeciwnikiem Constractu będzie MNK Olmissum. Drużyna z Bałkanów jak dotąd nie zdobyła ani punktu i będzie grać na wyjeździe, więc polska drużyna wydaje się być faworytem.

Jeśli Constract Lubawa zwycięży ten mecz, to pozostanie na 2. miejscu w tabeli.