Podczas zawodów Pucharu Świata w norweskim Lillehammer w finałowej trzydziestce zobaczyliśmy trzech polskich zawodników. Najlepiej spisał się Paweł Wąsek, który ukończył zawody na 23. miejscu. Pierwsze miejsce zajął Stefan Kraft, który wyprzedził Andreasa Wellingera oraz Daniela Tschofeniga.

Po słabych skokach w Ruce do Norwegii Polacy udali się z nadzieją polepszenia swoich skoków. Niestety na złe warunki atmosferyczne trafił Dawid Kubacki, który za skok na odległość 87. metrów otrzymał notę 121.3 punktów i ukończył zawody na 33. miejscu. Do drugiej serii nie zakwalifikował się również Aleksander Zniszczoł, który uplasował się na 41. miejscu (92. metry). Pierwsze punkty zdobył Kamil Stoch, który po skokach na odległość 91,5 m i 85 m sklasyfikowany został na 28. miejscu. Piotr Żyła po pierwszej serii zajmował 24. miejsce z notą 127.4 punktów. W drugiej serii Polak wylądował na 93. metrze i ukończył zawody na 24. pozycji. Pierwszą serię na 18. miejscu ukończył Paweł Wąsek, który za skok na odległość 95. metrów otrzymał notę wynoszącą 131 punktów. 24-letni skoczek w drugim skoku wylądował 4,5 metra bliżej i ukończył konkurs ostatecznie na 23. miejscu.

Wśród Pań zobaczyliśmy Annę Twarodsz, która zawody ukończyła na 38. miejscu.