Stal Ostrów Wielkopolski
fot: plk.pl

Arged BM Stal wygrywa z WKS Śląskiem Wrocław 108:51 w Ostrowie Wielkopolskim. Gospodarze rozgromili wicemistrzów Polski, którzy borykają się z kontuzjami, a ich końcowa przewaga wyniosła aż 57 punktów.

Daniel Gołębiowski swoją celną trójką, rozpoczął spotkanie. Ostrów szybko odpowiadał na celne kosze Śląska i doprowadzał trzy razy do remisu. Sytuacja uległa stabilizacji, za sprawą serii 12 punktów z rzędu dla Stali. Trafiali m.in. Damian Kulig i Aigars Šķēle. Przeszkodził im tylko na chwilę Mateusz Zębski i jego dwa punkty. Po tym gospodarze, ponownie zanotowali serię dziesięciu punktów pod rząd. Swoje punkty zdobywali David Brembly i Ojārs Siliņš, a ich drużyna prowadziła już 20 oczkami.

Drugą kwartę otworzyły celne rzuty Michała Sitnika i Gołębiewskiego, ale strata ich zespołu wynosiła nadal 16 punktów. Po stronie zespołu trenera Urbana, kolejne punkty zdobywali Arunas Mikalauskas i Brembly. Trafili trzy trójki z rzędu, a ich przewaga wzrosła do 26 punktów. Strata WKS-u nadal rosła, a ich zawodnicy nie potrafili zatrzymać przeciwnika. Dodatkowo stracili punkty, za sprawą siedmiu wykorzystanych rzutów osobistych pod rząd. Sytuację Śląska próbował choć trochę poprawić Hassani Gravett, ale strata jego zespołu wynosiła już 30 punktów, przed końcem pierwszej połowy.

Po przerwie Stal dołożyła kolejne pięć punktów, a ich przewaga wynosiła już 35 punktów. Do akcji wkroczyli zawodnicy Śląska, którzy trafili dwie trójki z rzędu, ale ich strata nadal wynosiła 28 punktów. Drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego, raz za razem trafiała do kosza, a punkty zdobywał m.in. Nemanja Đurišić. Po stronie wrocławskiej ekipy, dobra serię ośmiu punktów, zaliczył Aleksander Wiśniewski. Swoje dwie trójki dołożyli jeszcze Dušan Miletić i Oskar Hlebowicki, a ich strata zmalała do 27 punktów. Do końca kwarty, gospodarze zwiększyli przewagę do 33 oczek.

Ostatnia kwarta, zaczęła się od serii dziesięciu punktów z rzędu dla Ostrowa. Ich przewaga wynosiła już miażdżące 41 oczek. Przeszkodzili im Hlebowicki i Andrii Voinalovych, ale jedynie na chwilę. Stal ponownie zanotowała imponującą serię punktową, tym razem 20 bez straty żadnego. Śląsk nie był już w stanie zdobyć nawet jednego punktu i finalnie przegrał aż 57 oczkami.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski – WKS Śląsk Wrocław: 108:51 (34:14,22:12,24:21,28:4)
Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski: Mikalauskas 21, Siliņš 17, Šķēle 16, Brembly 13, Kulig 11, Đurišić 11, Chatman 7, Sulima 5, Chyliński 3, Sewioł 2, Załucki 2
WKS Śląsk Wrocław: Gravett 11, Wiśniewski 8, Voinalovych 7, Gołębiowski 6, Miletić 5, Zębski 5, Hlebowicki 5, Parakhouski 2, Sitnik 2, Piśla 0