Dawid Kubacki

Stefan Kraft okazał się ponownie najlepszy podczas drugiego konkursu Pucharu Świata w norweskim Lillehammer. Najlepszy z Polaków Dawid Kubacki ukończył zawody na 22. miejscu.

Kwalifikację przebrnęło pięciu reprezentantów Polski, jednak na skoczni nie zobaczyliśmy Pawła Wąska, który nie pojawił się na elce startowej z powodu błędu wolontariuszy, którzy odesłali jego torbę z butami na dół skoczni. Słabo spisał się Kamil Stoch, który za skok na odległość 118 metrów otrzymał notę 111.3 i zakończył konkurs na 37. miejscu. Do czołowej „30” nie zakwalifikował się Aleksander Zniszczoł, który sklasyfikowany został na 33. miejscu (113 pkt). Po pierwszej serii Dawid Kubacki plasował się na 30. pozycji (115 pkt), a Piotr Żyła był 29.

W drugiej serii Polacy poprawili się, a ze swojego skoku zadowolony może być przede wszystkim Dawid Kubacki, który wylądował na 128 metrze i ostatecznie zakończył konkurs na 22. miejscu. O cztery miejsca po skoku na odległość 126 metrów awansował Piotr Żyła, który sklasyfikowany został na 25. lokacie.