Arriva Polski Cukier Toruń
fot: plk.pl

Arriva Polski Cukier pokonuje Tauron GTK Gliwice 104:83 w Toruniu. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Trey Diggs, zdobywając 30 punktów i trafiając w tym dziewięć trójek. Po trzy trójki dołożyli również Aljaz Kunc i Arik Smith.

Spotkanie rozpoczęła akcja dwa plus jeden, Koby’ego Mcewena z Gliwic. Drużyna z Torunia, szybko odpowiedziała dwoma trójkami, w wykonaniu Aljaza Kunca i Treya Diggsa, który dołożył jeszcze dwa punkty. Tym samym gospodarze prowadzili 8:3. Na reakcję GTK, nie trzeba było długo czekać. Zaprezentowali serię ośmiu punktów z rzędu, a akcje kończyli m.in. Joshua Price i Martins Laksa. Pozwoliło im to na prowadzenie trzema oczkami, ale tylko na chwilę, ponieważ Kunc i Diggs zdobyli kolejne punkty i mieli przewagę dwóch oczek. Obie drużyny nie odpuszczały i raz za razem zmieniały się na pozycji zespołu prowadzącego w spotkaniu. Na minutę przed końcem kwarty Mate Vucić i Arik Smith, dorzucili w sumie pięć punktów. Skutkowało to prowadzeniem Torunia 25:21.

Druga kwartę otworzył Terry Henderson Jr., zdobywając dwa punkty na korzyść zespołu z województwa śląskiego. Podopieczni trenera Subotića, utrzymali prowadzenie do trzeciej minuty drugiej kwarty. Gliwice zdobyły wtedy cztery punkty i prowadziły 31:29, ale tylko przez moment. Każda z drużyn trafiała kosz za koszem, a co chwilę na tablicy widniał remis. Sytuacja zaczęła się stabilizować, gdy Polski Cukier zanotował siedem punktów z rzędu. Przeszkodził im tylko na chwilę Kobe Gray, a Toruń dołożył jeszcze kolejne dziewięć punktów z rzędu. Wynikiem tego było prowadzenie gospodarzy, 55:43 po pierwszej połowie.

Po przerwie Toruń zaliczył kolejną serię punktową. Tym razem dziesięciu punktów z rzędu, a trafiali m.in. Goran Filipović i Wojciech Tomaszewski. Gospodarze mieli przewagę aż 22 oczek, a kolejne sześć punktów z rzędu, dało im prowadzenie 71:45. Zespół z Gliwic nie był w stanie zagrozić przeciwnikowi, a celne kosze Łukasza Frąckiewicza i Graya, nie pomagały w zmniejszeniu straty. Ostatnia kwarta rozgrywała się pod kontrolą gospodarzy, którzy utrzymywali bezpieczną przewagę nad rywalem. Najwięcej punktów zdobyli Kunc, w tym dwie trójki i Smith. Po stronie gości gonili wynik Price i Henderson Jr., ale nie wystarczyło to, aby dogonić przeciwną drużynę. Finalnie Toruń pokonał GTK 21 oczkami.

Arriva Polski Cukier Toruń – Tauron GTK Gliwice: 104:83 (25:21,30:22,26:10,23:30)

Arriva Polski Cukier Toruń: Diggs 30, Kunc 18, Smith 15, Filipović 14, Vucić 9, Tomaszewski 9, Cel 7, Diduszko 2, Sowiński 0, Lipiński 0, Jagodziński 0, Szymański 0

Tauron GTK Gliwice: Henderson Jr. 21, Gray 17, Price 12, Mcewen 10, Frąckiewicz 10, Śnieg 6, Laksa 4, Samsonowicz 3, Busz 0