Śląsk Wrocław
fot: wks-slask.eu

WKS Śląsk Wrocław przegrywa na wyjeździe z U-BT Cluj-Napoca 76:80. Po gorszych dwóch kwartach, zdołał odrobić straty. Finalnie niestety zabrakło, aby wygrać całe spotkanie i odnotować drugie zwycięstwo w europejskich rozgrywkach.

Spotkanie rozpoczął rzut za dwa Andriji Stipanovica. Dusan Miletić szybko odpowiedział celną trójką. Lecz już za chwilę gospodarze, zaliczyli serię 11 punktów z rzędu i prowadzili 13:3. Śląsk próbował gonić, a dwie celne trójki Andrii Voinalovycha, pozwoliły na zmniejszenie straty do pięciu oczek. Drużyna z Cluj-Napoca zdołała trafić dodatkowe kosze i utrzymać przewagę siedmiu punktów, do końca kwarty.

Druga kwartę lepiej rozpoczęli zawodnicy U-BT, którzy zdobyli sześć punktów z rzędu. Zespół z Wrocławia, musiał wziąć się w garść i gonić rywala. Próbowali to zrobić Hassani Gravett i Daniel Gołebiowski, lecz strata tylko wzrastała, nawet do 14 punktów. Mareks Mejeris, Patrick Richard i ich ekipa, nie odpuszczali i trafiali kosz za koszem. Po stronie WKS-u, swoje punkty dorzucili jeszcze Michał Sitnik i Aleksander Wiśniewski, ale przewaga nadal wynosiła 11 punktów.

Po przerwie podopieczni trenera Winnickiego, zaczęli grę z większą werwą. Artsiom Parakhouski zanotował pięć punktów, Gravett i Voinalovych dołożyli swoje, a przewaga przeciwnika zmalała do trzech oczek. Miejscowi jednak nie pozwolili długo na tą sytuację i szybko zdobyli kolejne punkty, zwiększające przewagę. Śląskowi do końca kwarty, udało się zmniejszyć stratę do czterech oczek.

Finalna część spotkania rozpoczęła lepiej ekipa z Wrocławia. Sitnik i Miletić zdobyli po dwa punkty, a ich zespół doprowadził do remisu 57:57. Gospodarze zareagowali, trafiając celne kosze i dopisując do wyniku, kolejne cztery punkty. Obie drużyny szły łeb w łeb i trafiały kosz za koszem. Na cztery minuty przed końcem meczu, Gołębiowski swoim rzutem, wyprowadził Śląsk na prowadzenie 68:67. Rywal mimo to nie odpuszczał i szybko wrócił do trafiania kolejnych koszy. WKS walczył do końca, ale finalnie przegrał czterema punktami.

U-BT Cluj-Napoca – WKS Śląsk Wrocław: 80:76 (20:13,23:19,14:21,23:23)

U-BT Cluj-Napoca Roster: Stipanovic 19, Richard 12, Mokoka 11, Eddie 9, Mejeris 8, Seeley 8, Jones Jr. 5, Cate 4, Maciuca 3, Guzman 1

WKS Śląsk Wrocław: Miletić 16, Gołębiowski 13, Voinalovych 13, Gravett 9, Wiśniewski 8, Parakhouski 7, Sitnik 6, Zębski 4, Piśla 0,  Hlebowicki 0