MARISSA KASTANEK VBW Arka Gdynia fot. Karol Makowski polski-sport.com

W meczu rozpoczynającym przedostatnią kolejkę OBLK w tym roku ekipa VBW Arki Gdynia bez problemów uporała się z MKS Pruszków. Ekipa z województwa mazowieckiego zanotowała dziesiątą porażkę i pozostaje bez wygranej w tym sezonie.

Spotkanie zaczęło się zgonie z przewidywaniami, czyli od szybkiego prowadzenia gdynianek 8:2. Pruszkowianki kompletnie nie radziły sobie z zdobywaniem punktów z gry. W pierwszej części swoją obecność zaznaczyła Rennia Davis zdobywając osiem oczek (10 w całej pierwszej połowie). Zawodniczki Arki grając spokojnie powiększały swoją przewagę. Gdy ta osiągnęła poziom piętnastu oczek trochę zwolniły tempo gry. Swoje dorzucała Marissa Kastanek. Dla pruszkowianek dziewięć oczek zdobyła w pierwszej połowie Marta Stawicka. Cały zespół MKS w ciągu dwudziestu minut trafił tylko pięć z trzydziestu jeden rzutów z gry (w tym 1 z 12 za trzy).

Po zmianie stron w trzeciej odsłonie przewaga gdynianek zbliżała się do dwudziestu oczek. Arka nie forsując tempa grała swoją koszykówkę. Dopiero w czwartej odsłonie przewaga szybciej zbliżyła się do trzydziestu punktów. Cały czas Arka grała swoje rotując składem. W końcówce swoje minuty dostały już głębokie rezerwy m.in. Justyna Rudzka. Pruszkowianki to co trafiały to w momentach gdy było już dawno po meczu.

Dla Arki najskuteczniejsza była dziś Rennia Davis z 16 punktami i 6 zbiórkami. A dla MKS po 16 oczek rzuciły Marta Marcinkowska i Marta Stawicka.

MKS PRUSZKÓW – VBW ARKA GDYNIA  55:81  (13:21, 11:16, 17:25, 14:19)