Magda Linette singlową porażkę chciała wynagrodzić sobie zwycięstwem w grze podwójnej. Niestety Polka i Amerykanka Pera nie dały rady Ukraińce Ludmyle Kiczenok i Łotyszce Jelenie Ostapenko odpadając w 1/4 finału.

Spotkanie rozpoczęło się dosyć wyrównanie i przez dłuższy czas trwała wymiana ciosów. Obie strony popełniły parę błędów wskutek czego po czwartym gemie na tablicy widniał remis 2:2. Dopiero wtedy Ukrainka i Łotyszka podkręciły tempo i wyszły na dwugemowe prowadzenie. Potem nastąpiła kolejna wymiana „punkt za punkt”, dzięki czemu pierwsza partia ostatecznie należała do Ostapenko i Kiczenok, które wygrały 6:4.

Pierwszy gem drugiego seta znów należał do ukraińsko-łotewskiej pary, która wygrała do zera. Podobnie było w czwartym i szóstym gemie po którym wyżej wspomniane zawodniczki prowadziły już 4:2. Potem tym samym popisały się Polka i Amerykanka, a po wygraniu gema numer osiem wyrównały stan rywalizacji w drugiej odsłonie spotkania. Niestety, następne gemy znów należały do Ostapenko i Kiczenok i ten set również skończył się wynikiem 6:4, a cały mecz 2-0.

Linette i Pera w meczu zanotowały dwa asy serwisowe i trzy podwójne błędy. Polsko-amerykański duet aż pięciokrotnie w tym starciu przegrywał gema do zera, jednak gra Magdy z pewnością zachwyca i daje nadzieję na lepsze rezultaty w przyszłości.