W czwartkowy poranek Magda Linette wyszła na kort, by o najlepszą ósemkę turnieju zmierzyć się z wyżej notowaną Darią Kasatkiną. Niestety, rywalka okazała się za mocna i Polka nie zdołała awansować dalej.

Kasatkina bardzo szybko objęła wysokie prowadzenie wygrywając z marszu pierwsze cztery gemy. Dopiero wtedy do pracy wzięła się poznanianka. Odrobiła dwa gemy, jednak to na dłuższą metę nie wystarczyło. Po wymianie ciosów w końcówce Daria Kasatkina dopięła swego i zwyciężyła seta 6:4.

Drugi set, choć rozpoczęty nieco lepiej, ostatecznie wypadł jeszcze gorzej. Po 5 gemie Polka przegrywała już 1:4. Następnie zdobyła jeden gem, ale to było wszystko, co mogła zrobić. Kasatkina docisnęła Magdę w konsekwencji wygrywając kolejne gemy, a siódmy do zera.

W całym spotkaniu Linette pięciokrotnie przegrywała gema przez zepsuty serwis i popełniła aż 3 podwójne błędy oraz zanotowała 2 asy serwisowe.

Teraz Magdzie pozostała jedynie walka deblowa w której mierzy się w parze z Amerykanką, Bernardą Perą.