Fot: plusliga.pl

Asseco Resovia Rzeszów oraz Bogdanka LUK Lublin stworzyły we wschodnich derbach PlusLigi fascynujące widowisko, zakończone 5 minut przed północą zwycięstwem rzeszowian. Gracze z Podkarpacia przegrywali w meczu 14. kolejki rozgrywek już 0-2, w trzecim secie obronili 2 piłki meczowe a w kolejnym aż cztery. W tie-breaku cierpliwość stracili lublinianie i oddali zwycięstwo, które mieli na centymetry…

PlusLiga – 14. kolejka

Asseco Resovia Rzeszów – Bogdanka LUK Lublin 3:2 (24:26, 22:25, 26:24, 30:28, 15:9)

MVP: Jakub Kochanowski

Asseco Resovia Rzeszów: Rejno, Bucki, Kłos, Kochanowski, Staszewski, Boyer, Kozub, Drzyzga, Potera, Louati, Mordyl, Cebulj, DeFalco, Potera, Zatorski.
BOGDANKA LUK Lublin: Nowakowski, Krysiak, Komenda, Kania, Malinowski, Wachnik, Ferreira, Brand, Nowosielski, Schulz, Zając, Hudzik, Kędzierski, Hoss.