Skuteczna Brianna Fraser wspierana przez Draganę Stanković poprowadziła do zdecydowanej wygranej ekipę KGHM BC Polkowice na wyjeździe w Bydgoszczy.

Bardziej zespołowo grająca ekipa z Dolnego Śląska (18:10 w asystach) i aż 22 straty Basketu 25 nie dawały szans bydgoszczankom na końcowy sukces. Nadmieńmy, że polkowiczanki trafiały za trzy (jedenastokrotnie w całym meczu) kiedy trzeba.  Gospodynie prowadziły tylko przez nie co ponad 1,5 minut w wstępnej fazie spotkania. Polkowiczanki jak po serii pięciu oczek z rzędu Fraser wyszły na prowadzenie w trzeciej minucie pierwszej kwarty to tylko powoli odskakiwały rywalkom. Od połowy drugiej odsłony bydgoszczanki przestawały dotrzymywać kroku przyjezdnym, a finalistki poprzedniego sezonu kontrolowały w pełni spotkanie.

Brianna Fraser dla Polkowic zdobyła 23 pnkty, 4 zbiórki, 2 asysty oraz 2 przechwyty. Dragan Stanković dorzuciła do tego 16 punktów, 6 zbiórek i 3 asysty.  Dla Basketu 25 najwięcej, 11 oczek oraz 7 zbiórek oraz 3 asysty zanotowała Oceana Hamilton.

KS BASKET 25 BYDGOSZCZ – KGHM BC POLKOWICE  48:82  (18:21, 12:20, 13:23, 5:18)