fot: X/Polski Związek Tenisa

Po niesamowitym spotkaniu reprezentacja Polski przegrała z Niemcami 1:2 w finale United Cup.

Spotkanie finałowe rozpoczęło się odp pojedynku Igi Świątek z Andżeliką Kerber, która w pierwszych gemach miała szanse na przełamanie liderki rankingu WTA. Światek obroniła dwa break pointy, a w kolejnym gemie zrobiła to reprezentantka Niemiec. Kluczowy dla losów pierwszego seta okazał się ósmy gem, w którym Raszynianka przełamała rywalkę, a wygrywając kolejnego gema, zapewniła sobie zwycięstwo w pierwszym secie. W drugiej partii na korcie dominowała tylko jedna zawodniczka, a była nią Iga Świątek. Reprezentantka Polki nie oddała rywalce żadnego gema i wygrała całe spotkanie 2:0.

W pierwszym secie żaden z zawodników nie potrafił przełamać rywala. Zawodnicy pewnie wygrywali gemy przy własnym serwisie i o zwycięstwie rozstrzygnął tie break, w którym lepszy okazał się Hurkacz, który wygrał 7:3. Na początku drugiego seta podobnie jak pierwszego obaj zawodnicy wygrywali gemy przy własnym serwisie. Pierwsze szanse na przełamanie rywala miał w piątym gemie Zverev, który nie wykorzystał dwóch break pointów i Hurkacz doprowadził do wyrównania 3:3. Po chwili Niemiec wygrał kolejnego gema przy własnym serwisie i trzeciego bez straty punktu. W dwunastym gemie Zverev miał trzy piłki setowe, których nie wykorzystał i Hurkacz doprowadził do tie breaka. W nim lepszy okazał się reprezentant Niemiec, który wygrał 8:6 i doprowadził do wyrównania. Trzeci set nie różnił się niczym od poprzednich i zawodnicy wygrywali pewnie gemy przy własnym podaniu. W siódmym gemie Hurkacz przegrał gema przy własnym serwisie, a kibice byli świadkami pierwszego przełamania w spotkaniu. W kolejnych gemach tenisiści wygrywali swoje podania i to Zverev wygrał seta 6:4 i cały mecz 2:1

W spotkaniu decydującym o zwycięstwie w turnieju Hubert Hurkacz w parze z Igą Świątek zmierzył się z Laurą Siegemund i Alexanderem Zverevem. W pierwszym secie polska para straciła gema przy własnym serwisie i przegrywała 1:3. Niemiecka para w kolejnym gemie miała jeszcze dwie szanse na przełamanie polskiej pary, których nie wykorzystała. Ostatecznie Siegemund i Zverev wygrali pierwszego seta 6:4. W drugiej partii doszło do przełamania pierwszego w meczu w wykonaniu zawodników reprezentacji Polski, którzy prowadzili 3:0. Rywali odrobili jednak straty i doprowadzili do wyrównania (3:3). Odpowiedź reprezentantów Polski była natychmiastowa, bo już po chwili wygrali gema przy serwisie rywali i prowadzili 5:3. Po chwili na tablicy wyników pojawił się wynik remisowy po kolejnym przełamaniu w wykonaniu niemieckiej pary. Dwunasty gem należał do reprezentantów Polski, którzy przełamali rywali i wygrali seta 7:5. W tie-breaku lepsi okazali się reprezentanci Niemiec, którzy wygrali 10-4 i zwyciężyli w United Cup!

Gra 1: Iga Świątek – Andżelika Kerber 6:3, 6:0
Gra 2: Hubert Hurkacz – Alexander Zverev 7:6(3),6:7(8), 4:6
Gra 3: Hubert Hurkacz/Iga Świątek – Alexander Zverev/Laura Siegemund 4:6, 7:5, 4-10