Po ponad trzygodzinnym boju Magdalena Fręch pokonała Australijkę Darię Saville i awansowała po raz pierwszy w karierze do II rundy Australian Open!

Pojedynek nie rozpoczął się po myśli 26-letniej Łodzianki, która już na początku meczu straciła własne podanie. Fręch szybko jednak odrobiła stratę z 0:2 i doprowadziła do wyrównania. Australijka ponownie przełamała Fręch w dziewiątym gemie, a po chwili sama oddała podanie. O zwycięstwie w pierwszym secie zdecydował tie-break, w którym lepsza okazała się reprezentantka gospodarzy.

Początek drugiej partii do trzy przełamania i prowadzenie polskiej tenisistki 3:1. Kolejne gemy padały łupem zawodniczek, które serwowały, a w dziewiątym gemie Polka zaliczyła jeszcze jedno przełamanie i wygrała 6:2.

Trzecia partia rozpoczęła się od przełamania Saville, która po chwili oddała podanie. W dwóch kolejnych gemach zawodniczki traciły gemy przy własnym podaniu, a w szóstym Fręch ponownie przełamała rywalkę i prowadziła 4:2, a po chwili było już 5:2. Niestety reprezentantka Polski nie potrafiła zamknąć spotkania w ósmym gemie, gdy przy serwisie rywalki nie wykorzystała piłki meczowej. Zemściło się to po chwili, gdy Fręch straciła własne podanie, a kolejny gem wygrany przez gospodynie wprowadził sporą nerwowość w szeregach Polki. Na szczęście końcówka należała do 26-latki, która wykorzystała czwartą piłkę meczową i wygrała seta 7:5 i cały mecz 2:1.

I runda:

Magdalena Fręch (Polska) – Daria Saville (Australia, kwalifikantka) 6:7(5), 6:3, 7:5