Magdalena Fręch pokonała w meczu II rundy Australian Open Caroline Garcie 6:4, 7:6(2) i awansowała do kolejnej rundy!

Mecz rozpoczął się od przełamania w wykonaniu Garci, która w kolejnym gemie obroniła dwa break pointy i prowadziła 2:0. Fręch nie mogła poradzić sobie z dobrze dysponowaną rywalką i w trzecim gemie rywalka miała piłkę na przełamanie, której nie wykorzystała. Stratę podania polska tenisistka odzyskała w ósmym gemie, a w dziesiątym wykorzystała trzecią piłkę setową i wygrała pierwszego seta 6:4.

Pierwsze sety drugiej partii były wyrównane, a pierwsze przełamanie nastąpiło w siódmym gemie, a podanie straciła Polka. Sklasyfikowana na 69. miejscu w rankingu WTA tenisistka po chwili przełamała jednak rywalkę i doprowadziła do wyrównania. W jedenastym gemie Garcia zagrała fantastycznie i przełamała ponownie Polkę. Kolejny gem rozpoczęła od dwóch punktów z rzędu i zaczęła popełniać błędy, które wykorzystała 69 rakieta świata i doprowadziła do wyrównania. Tie-break rozpoczął się od trzech punktów z rzędu w wykonaniu 26-latki, która nie pozwoliła rywalce odrobić strat i wygrała 7:2 i cały mecz 2:0.

Dla Polki jest to pierwsze zwycięstwo nad zawodniczką z TOP 20. W trzeciej rundzie Fręch zmierzy się z 21-letnią Rosjanką Anastasija Zacharowa (WTA 190).