Aleksy Boroń i Dawid Buba zajęli siódme miejsce w kategorii męskich dwójek, a Bartosz Sienkiewicz i Dominik Boiński czwarte w kategorii U23 podczas rozgrywanych w Sankt Moritz bobslejowych mistrzostw świata juniorów.

Młodzi polscy bobsleiści w pierwszym ślizgu uzyskali ósmy czas. W drugim natomiast poprawili się o 0,62 sekundy. To pozwoliło awansować im o jedną pozycję w końcowej klasyfikacji i światowy czempionat ukończyli na siódmym miejscu. Aleksego Boronia i  Dawida Bubę wyprzedziły tylko bardziej doświadczone i mające za sobą szereg startów w Pucharze Świata załogi.

Zwyciężyli Niemcy Maximilian Illmann i Erik Leypold, którzy o 0,33 sekundy wyprzedzili swoich rodaków Hansa Petera Hannighofera i Tima Beckera. Brąz wywalczyli Szwajcarzy Timo Rohner i Dominik Hufschmid mający 0,37 sekundy straty do najlepszych.

Druga z polskich załóg Bartosz Sienkiewicz i Dominik Boiński zajęła szesnaste miejsce w gronie 18 uczestników. Do Niemców stracili 6,04 sekundy.

Podczas mistrzostw świata juniorów obok klasyfikacji ogólnej osobno klasyfikowani są zawodnicy do lat 23. W tej kategorii Bartosz i Dominik wywalczyli czwartą pozycję, a do najlepszych stracili 5,30 sekundy.

Mistrzami świata U23 zostali natomiast Alexander Czudaj i Jörn Wenzel (Niemcy), srebrne medale zdobyli Martin Kranz i Martin Bertschler (Liechtenstein), a brązowe Andrei Nica i Rares Dinca (Rumunia).

Jutro (21 stycznia) drugi dzień juniorskich zmagań na torze w Sankt Moritz. O medale walczyć będą kobiece dwójki i czwórki mężczyzn, a w tym gronie zobaczymy oczywiście reprezentantów Polski.