Foto: pzla.pl

Do czeskiej Ostrawy udało się wielu polskich lekkoatletów, żeby tam sprawdzić swoją halową formę z zagranicznymi sportowcami. Zarówno Ewa Swoboda jak i Pia Skrzyszowska wypadły w tym teście znakomicie bijąc rekordy mityngu! Do tego nowy rekord Polski młodzieżowców na 1500 metrów ustanowił Maciej Wyderka. 

Podczas mityngu w Ostrawie pierwszych dwóch polskich reprezentantów mogliśmy podziwiać w biegu na 800 metrów. Mateusz Borkowski zajął trzecie miejsce z czasem 1:47.33, a prowadzącym bieg jako zając był Patryk Sieradzki. Borkowski do swojego konta dopisał cenne punkty, które mogą dać mu kwalifikację na Halowe Mistrzostwa Świata.

Następnie na bieżni pojawiły się płotkarki, a wśród nich Klaudia Siciarz i Pia Skrzyszowska. Pierwsza wymieniona odpadła w eliminacjach (8,25 s), a druga pewnie awansowała do biegu finałowego (7,88 s). W finale Skrzyszowska jeszcze bardziej przyśpieszyła i wpadła na metę z czasem 7,82 s, zostając przy tym rekordzistką mityngu i liderką list europejskich! Warto też dodać, że to trzeci najlepszy czas polskiej płotkarki w karierze. Zatem należy liczyć, że w kolejnych występach Pia może zbliżyć się do życiówki, a nawet ją pobić.

Siódme miejsce w pchnięciu kulą wywalczył sobie próbą – 20,05 m. – Michał Haratyk.

Na 60 metrów niepokonana była Ewa Swoboda, która przecięła linię mety z czasem 7,07 s (nowy rekord mityngu). Polska sprinterka z tym wynikiem ma bardzo dobre wspomnienia za czasów startów jako juniorka, kiedy była to jej życiówka.

Swój pierwszy start po długiej przerwie na 400 metrów ma za sobą Justyna Święty-Ersetic. Nasza czterystumetrówka zainaugurowała sezon halowy ósmą pozycją – 53,36 s. i sześćdziesięcioma punktami do rankingu.

Na 200 metrów wystąpili Patryk Wykrota i Albert Komański. Obaj panowie nie mieli łatwego zdania, bowiem startowali z mało korzystnych torów. Ostatecznie Wykrota wykręcił czas 21,25 s, a Komański 20,93 s.

Ze znakomitej strony na 1500 metrów pokazał się Maciej Wyderka, który zawdzięcza to pomocy ”zająca” Adama Czerwińskiego. Biało-czerwony świetnie poradził sobie na dystansie utrzymując dobre tempo i przekraczając linię mety na szóstej pozycji. Jego czas 3:38,49 to nowy rekord Polski do lat 23, a dodatkowy trzecia lokata w polskich tabelach historycznych i duży zastrzyk punktów do rankingu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!