MICHAŁ MICHALAK Czarni Słupsk fot.Karol Makowski polski-sport.com

Icon Sea Czarni wygrywają z Treflem Sopot 76:65 w Słupsku. Gospodarze odnieśli tym samym dziesiąte zwycięstwo w Orlen Basket Lidze. W spotkaniu najlepiej pokazali się Michael Caffey – 14 punktów i Michał Michalak – 14 punktów, siedem zbiórek.

Spotkanie rozpoczął Benas Griciunas z Czarnych i jego dwa punkty. Na odpowiedź w wykonaniu Trefla, nie trzeba było długo czekać, ponieważ Jarosław Zyskowski trafił za dwa. Po chwili zdobył kolejne punkty, a swoje dołożyli również Jakub Musiał i Aaron Best i ich drużyna prowadziła 8:6. Zespół ze Słupska, był w stanie zdobyć punkty tylko z rzutów osobistych, co wykorzystali goście, podwyższając przewagę do dziewięciu punktów. Trafiali m.in. Paul Scruggs i Benedek Varadi.

Druga kwartę otworzył Michael Caffey, a strata jego zespołu zmalała do pięciu oczek. Mimo to drużyna z Sopotu, zdobyła kolejne punkty za sprawą Andy’ego Van Vlieta i Scruggsa i prowadziła dziesięcioma punktami. Dogonić rywala próbowali Szymon Wójcik i Griciunas, ale różnica punktowa nadal wynosiła siedem punktów. Zmienili to jednak Caffey i Donatas Sabeckis, zmniejszając ją dodatkowo do czterech oczek. Przyjezdni w miarę szybko zareagowali i odrobili przewagę do poziomu dziesięciu punktów. Mieli w tym zasługę Zyskowski i Best, ale Caffey przed końcem kwarty, zdołał zmniejszyć stratę do siedmiu punktów.

Po przerwie do akcji wkroczyli Griciunas i Michał Michalak, którzy odrobili stratę do poziomu trzech punktów. Za to Sopot nie odpuszczał i trafiał kolejne kosze, tym razem za sprawą Besta i Varadiego. Swoje punkty dorzucił także Auston Barnes i Best, a przewaga ich zespołu wynosiła już 14 oczek. Stratę próbowali zmniejszyć Wójcik i Caffey, ale przed końcem kwarty, przegrywali 11 punktami.

Finalną część spotkania, bardzo dobrze rozpoczęli zawodnicy trenera Cesnauskisa, zaliczając serię 12 punktów pod rząd. Swoje akcje kończyli m.in. Wójcik i Sabeckis, a ich drużyna wyszła na prowadzenie 61:60. Przełamania dokonał Scruggs, notując trzy punkty, dzięki czemu Sopot prowadził 63:61. Czarni mimo to nie poddali się i notując osiem punktów z rzędu, wyszli na prowadzenie pięcioma oczkami. Tym samym wygrali całe spotkanie, różnicą dziewięciu punktów oczek.

Icon Sea Czarni Słupsk – Trefl Sopot: 74:65 (12:19,22:22,15:19,25:5)

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: Caffey 14, Michalak 14, Sabeckis 10, Griciunas 9, Teague 9, Wójcik 7, Kohs 7, Jankowski 4

Trefl Sopot: Zyskowski 14, Best 13, Barnes 8, Varadi 7, Van Vliet 7, Scruggs 7, Groselle 3, Musiał 2, Schenk 2, Witliński 2