Piłka nożna

Robert Lewandowski zdobył jedną z bramek dla Barcelony w wygranym przez jego zespół 3:1 spotkaniu 23. kolejki ekstraklasy hiszpańskiej. Dla reprezentanta Polski było to ósme ligowe trafienie w sezonie.

Reprezentant Polski na ligowe trafienie czekał od 10 grudnia, gdy pokonał bramkarza Girony. 35-letni napastnik otworzył wynik spotkania w 22. minucie, gdy podcinką pokonał bramkarza rywali. Na początku drugiej połowy wynik meczu podwyższył Ilkay Gundogan, który wykorzystał dośrodkowanie Pedriego i z ostrego konta skierował piłkę do bramki rywali. Radość gości, nie trwała zbyt długo, bo niespełna 120 sekund później bramkę kontaktową zdobył Samu Omorodion. Wynik meczu w 63. minucie ustalił Vitor Roque, który otrzymał podanie od Hectora Forta i płaskim uderzeniem pokonał Antonio Sivera. Mistrzowie Hiszpanii od 72. minucie grali w osłabieniu po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Vitor Roque.

Po 23. kolejkach FC Barcelona z 50 punktami na koncie zajmuje trzecie miejsce w tabeli.