Niesamowicie potoczyła się rywalizacja na łyżwiarskim torze w Quebec. Polskie panczenistki wywalczyły srebrny medal w drużynie i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

Przedostatni dzień zmagań upłynął przede wszystkim na dystansach 500 i 1500 metrów, biegu drużynowym oraz masowym.

Biało-czerwoni największe powody do zadowolenia mieli w drużynie, gdzie polskie panczenistki stanęły na drugim stopniu podium. Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek uległy tylko minimalnie reprezentacji Holandii (1:27,79). Strata Polek do złotego medalu wyniosła 0,70 s. Dzięki drugiemu miejscu polskie sprinterki zapewniły sobie taką samą lokatę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Warto spojrzeć też na pozostałe wyniki naszych reprezentantów. W dywizji B na 1500 metrów, na szesnastym miejscu finiszował Marcin Bachanek (1:49,54), a Iga Wojtasik na 500 metrów miała trzeci czas (38,82 s). Do zwyciężczyni z Korei straciła 0,16 s. Na czternastej lokacie na tym samym dystansie uplasował się Jakub Piotrowski (35,64 s). Zdyskwalifikowany w biegu masowym został Szymon Pałka.

W dywizji A w sprincie najwyżej z Polek była Karolina Bosiek (38,77 s) – czternaste miejsce. Dwie lokaty niżej znalazła się Andżelika Wójcik (38,94 s), a czołową dwudziestkę zamknęła Martyna Baran (39,12 s). U panów w top dziesięć mieliśmy Marka Kanię (34,72 s) i Piotra Michalskiego (34,93 s). Pierwszy z wymienionych do trzeciej pozycji stracił tylko 0,05 s, a zatem był niewiele od brązowego medalu. Czas Michalskiego natomiast pozwolił na szóstą lokatę, a poobijanego po piątkowym upadku Damiana Żurka (35,10 s) na trzynastą. W biegu masowym dziewiętnaste miejsce zajął Artur Janicki (8:01,34).