Reprezentacja Polski koszykarek
koszkadra.pl

Koszykarski luty w Sosnowcu trwa. Po weekendzie z Pucharem Polski koszykarek, dziś w tej samej hali zagrała sparingowo kadra koszykarek. Co ważne skutecznie i z wygraną. Cieszyć mogą dobre występy Liliany Banaszak (najskuteczniejsza z osiemnastoma oczkami) oraz Kamili Borkowskiej.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęły Polki, które raz po raz dziurawiły kosz rywalek. Po 10 minutach gry na tablicy wyników było 26:11, a w kolejnej kwarcie przewaga jeszcze bardziej została powiększona i wynosiła 21 „oczek” – 45:24. Gdy wydawało się, że biało-czerwone zmierzają po pewną wygraną – okres słabszej gry w trzeciej kwarcie i seriami tracone punkty, spowodowały powrót do gry rywalek. Na ostatnią kwartę oba zespoły dzieliło tylko pięć punktów – 53:48, jednak Polki nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa. Bardzo dobrze grała Liliana Banaszak, której do double-double zabrakło jednej zbiórki (18 punktów, 9 zbiórek), a takim osiągnięciem mogła pochwalić się natomiast Kamila Borkowska (14 punktów, 11 zbiórek).

POLSKA – CZECHY  72:65  (26:11, 19:13, 8:24, 19:17)

Polska: Liliana Banaszak 18 (9 zbiórek), Kamila Borkowska 14 (11 zbiórek), Emilia Kośla 11, Julia Bazan 6, Aleksandra Wojtala 5, Martyna Pyka 5, Natalia Kurach 4, Aleksandra Parzeńska 3, Kamila Podgórna 3, Ewelina Śmiałek 2, Julia Niemojewska 1 (8 asyst), Zuzanna Kulińska 0, Sylwia Bujniak 0, Marta Marcinkowska 0.

Czechy: Petra Malíkova 15, Katerina Zeithammerova 15, Eliska Brejchova 10, Tereza Travnickova 7, Nela Netkova 7, Charlotte Velichova 3, Monika Fucíkova 3, Barbora Leopoldova 3, Anna Brozova 2, Aneta Kytlicova 0, Jindriska Hruba 0.