Mistrzostwa Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim zakończyły się dla polskiej reprezentacji bardzo dobrze. Szymon Wojtakowski, Mateusz Śliwka i Kacper Abratkiewicz zdobyli brąz w sprincie drużynowym.

Biało-czerwoni w sprincie popędzili do mety w błyskawicznym tempie (1:23,25), co dało brązowy medal. Do srebrnego krążka zabrakło im tylko 0,05 s. W tej samej konkurencji Hanna Mazur, Wiktoria Dąbrowska i Zofia Braun były ósme (1:34,79).

W biegu pościgowym Braun, Liwia Kubin i Mazur dojechały do mety z piątym czasem (3:12,89). Do pozycji medalowej straciły ponad sekundę. Lokatę niżej uplasowali się panowie w składzie: Śliwka, Wojtakowski i Szymon Kwapisz (3:56,68). Oni od krążka byli bardzo daleko (niespełna cztery sekundy).

W wyścigu masowym szóste miejsce zajęła Hanna Mazur (5:37,47), a czternaste Zofia Braun (5:47,01).

Reprezentacja Polski zakończyła MŚJ z trzema brązowymi medalami (1500 metrów – Szymon Wojtakowski, 1000 metrów – Wiktoria Dąbrowska i sprint drużynowy mężczyzn).