ADRIAN BOUGCKI fot. Karol Makowski polski-sport.com

Krajowa Grupa Spożywcza Arka zwycięża z Legią Warszawa 104:102 w Gdyni. Jest to szósta wygrana dla gospodarzy. W spotkaniu z dobrej strony pokazali się Adrian Bogucki (Arka) – 34 punkty, dziesięciu zbiórek i Aric Holman (Legia) – 19 punktów, 13 zbiórek.

Spotkanie rozpoczął Josip Sobin z Legii, trafiając za dwa punkty. W odpowiedzi Seth Leday zdobył cztery punkty, a Arka prowadziła dwoma. Goście szybko doprowadzili do wyrównania, a następnie wyszli na prowadzenie 11:8, dzięki celnej trójce Lorena Jacksona. Bogucki z zespołu z Gdyni, również trafił za trzy i jego zespół remisował 11:11. Następnie dzięki serii siedmiu punktów z rzędu, gospodarze prowadzili czterema oczkami. Próbował gonić Sobin, ale ekipa z Trójmiasta dorzuciła cztery punkty i zwiększyła przewagę do sześciu. Do końca kwarty m.in. Holman i Christian Vital, notowali na swoim koncie punkty, a warszawska drużyna przegrywała już tylko dwoma oczkami.

Drugą kwartę otworzył Grzegorz Kamiński, zwiększając prowadzenie do czterech punktów. Mimo to przyjezdni zaliczyli serię sześciu punktów z rzędu i prowadzili 34:32. Jednak Leday doprowadził do remisu, ale za to Vital i Michał Kolenda, doprowadzili do pięciopunktowej przewagi dla zespołu ze stolicy. Dodatkowo Vital i Sobin, zwiększyli prowadzenie do dziesięciu punktów. Stratę po stronie zespołu trenera Bychawskiego, próbowali zmniejszyć swoimi celnymi trójkami Kamiński i Andrzej Pluta. Lecz goście nie odpuszczali i utrzymywali bezpieczna przewagę. Zmienił to Bogucki, który zdobył siedem punktów z rzędu i tym samym gospodarze prowadzili dwoma punktami.

Po przerwie lepiej rozpoczęła Arka, która zdobyła sześć punktów pod rząd i prowadziła ośmioma punktami. Przerwał jej Kolenda, trafiając za dwa. Lecz gospodarze ponownie zaliczyli serie pięciu punktów, bez żadnego straconego i zwiększyli przewage do 11 oczek. Trafiali Bogoucki i Leday. Sytuacje Legii, próbowali poprawić Kolenda i Vital, ale nadal przegrywali ośmioma punktami. Za to zespół z Gdyni nie zamierzał się zatrzymywać i utrzymywał bezpieczną przewagę.

Finalną kwartę zaczął Holman, zdobywając cztery punkty, lecz strata nadal wynosiła sześć oczek. Jednak po chwili, udało się zmniejszyć stratę do czterech punktów. Gospodarze zdobyli za to siedem punktów z rzędu, a przewaga wynosiła już 11 punktów. Legia również zaliczyła serię ośmiu punktów,  zdobytych pod rząd, a przewaga rywala wynosiła już tylko trzy punkty. Drużyna z Warszawy doprowadziła do remisu, ale to Arka wygrała finalnie dwoma punktami.

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia – Legia Warszawa: 104:102 (30:28,26:26,31:25,17:23)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia: Bogucki 34, Pluta 21, Leday 17, Kamiński 16, Alford 7, Kenić 5, Hrycaniuk 2, Gordon 0, Marchewka 0, Wilczek 0

Legia Warszawa: Vital 34, Kolenda 20, Holman 19, Sobin 12, Cowels III 7, Jackson 6, Wieluński 2, Wyka 2, Kulka 0