Żyła

Stefan Kraft wygrał drugi indywidualny konkurs Pucharu Świata w Lake Placid. Znakomite czwarte miejsce zajął Piotr Żyła, dla którego jest to najlepszy wynik w sezonie!

Jako pierwszy z polskich skoczków na belce startowej pojawił się Paweł Wąsek, który wylądował zaledwie na 86 metrze i zakończył konkurs na ostatnim pięćdziesiątym miejscu. Słabszy skok oddał również Dawid Kubacki, który po skoku na odległość 114,5 metrów plasował się po pierwszej serii na 26. miejscu. Lepiej spisał się Kamil Stoch (117,5 m), który po pierwszej serii był sklasyfikowany na 22. miejscu. Wysoką dyspozycję potwierdził Aleksander Zniszczoł, który wylądował na 124,5 metrze i plasował się na dziewiątej pozycji. Trzecią lokatę zajmował Piotr Żyła (125 m), którego wyprzedzał Lovro Kos (130 m) ora Stefan Kraft (130,5 m).

Druga seria nie była udana dla Dawida Kubackiego, który po skoku na odległość 116,5 metra spadł na 28. miejsce. Drugi z reprezentantów Polski Kamil Stoch wylądował pół meta bliżej i zajął ostatecznie 24.miejsce. Aleksander Zniszczoł w drugim skoku wylądował na 123 metrze, co pozwoliło zająć mu ostatecznie miejsce. Będący po pierwszej serii na trzeciej pozycji Piotr Żyła skoczył 123 metry i zajął ostatecznie czwarte miejsce!