Liderka światowego rankingu – Iga Świątek rozpoczęła turniej WTA 1000 w Doha od 1/16 finału z Rumunką Soraną Cirsteą (WTA. 22). Polska tenisistka pewnie pokonała swoją przeciwniczkę 2:0, i awansowała do 1/8 finału.

Iga Świątek od samego początku dobrze prezentowała się na korcie w Katarze. Raszynianka już w drugim gemie miała breaki na przełamanie, ale Rumunka zdołała się jeszcze wybronić. W czwartym, a następnie szóstym gemie Polka odebrała serwis dwudziestej drugiej w rankingu WTA tenisistce. Tym sposobem chwilę później zakończyła seta (przy własnym serwisie) zwycięstwem 6:1.

W drugim secie Świątek szybko doprowadziła do przełamania, i objęła prowadzenie 2:1. Jej przeciwniczka nie miała nawet szans na odbiór podania, a co za tym idzie na podłączenie się do gry. W piątym gemie znów nie wykorzystała własnego serwisu, i oddała go Polce (4:1). Na koniec kolejny raz Cirstea popełniła wiele błędów, które kosztowały ją stratę gema oraz przegraną w całym meczu 0:2.

W 1/8 finału Iga Świątek zmierzy się z Eriką Andriejewą (WTA. 106) bądź Jekatieriną Aleksandrową (WTA. 19).