Ostatnim spotkaniem ćwierćfinałowym TAURON Pucharu Polski był pojedynek CM Soleus Klub Sportowy Rudziniec z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Gospodarze byli z góry skazani przez wszystkich na pożarcie, a jednak ugrali jednego seta odpadając z honorową partią na koncie.

Aluron nie patyczkował się i od początku przystąpił do ataku. Po zaledwie kilku akcjach już wysoko prowadził (6:2). Wystarczyła do tego dobra gra blokiem przyjezdnych. Najpierw Zniszczoł zatrzymał Piotrowskiego i Długosza, a później to samo zrobił Tavares Rodrigues. Przewaga jeszcze bardziej wzrosła, kiedy asa posłał wspomniany wcześniej siatkarz, a potem blok na Lesiuku dołożył Michał Szalacha (11:4). Gospodarze odpowiedzieli na to szczelnie przełożonymi rękami Piotrowskiego, które zaskoczyły Trevora Clevenota. To jednak nie powstrzymało Warty Zawiercie przed dalszymi atakami. Karol Butryn bombardował przeciwników swoimi serwisami oraz atakiem. Dołączyli do niego też Clevenot i Zniszczoł (20:9). Siatkarze CM Soleus Klub Sportowy Rudziniec próbowali coś zdziałać, ale prawie zawsze odbijali się od ściany. Oba zespoły różniła bowiem różnica klas, która była widoczna w wielu akcjach. W końcówce dużo radości sprawił as Długosza, któremu udało się ustrzelić Perry’ego i Sarneckiego, który sprawił kłopoty Kwolkowi. Piłkę na wagę domknięcia seta wykorzystał Clevenot (25:15).

Drugi set mocno zaskoczył zarówno kibiców jak i Aluron CMC Wartę Zawiercie. Tym razem nie szło im tak gładko i przyjemnie. Mimo niezłej postawy Kwolka i Schamlewskiego zawiercianie mieli tylko dwa oczka przewagi (6:4). Z czasem, po kontrze Polańskiego, a później bloku tego samego siatkarza na Karolu Butrynie gospodarze doprowadzili do remisu (8:8). To jednak nie wszystko, bo po ataku Jakuszczyneka, a następnie błędzie Kwolka Klub Sportowy Rudziniec wysforował się na dwupunktowe prowadzenie (12:10). Zawiercianie zabrali się za odrabianie strat, ale kiepsko im to wychodziło. W końcówce nadal to przeciwnicy byli na czele (19:16). Dopiero kiedy siatki dotknął Zrajkowski, a punktowy blok wpadł na konto Gąsiora Aluron wyrównał (19:19). W końcówce wymiany były bardzo wyrównane. Ostatecznie ku wielkiemu zaskoczeniu szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili gospodarze wygrywając 26:24.

Aluron w trzeciej odsłonie miał ochotę powetować sobie stratę poprzedniego seta. Z wysokiego ”C” zaczął Karol Butryn, a wtórował mu Schamlewski (4:2). Dodatkowo Bartosz Kwolek posłał asa, a piłki nie skończył Piotrowski (8:4). Przyjezdni utrzymywali, a nawet momentami powiększali swoje prowadzenie (15:9). Głównie robili to za sprawą Kwolka czy Butryna. Po ataku Trevora Clevenota Aluron był już bardzo bliski zwycięstwa w trzecim secie (19:12). Amerykanin dorzucił jeszcze od siebie dwa asy serwisowe wymierzone w Lesiuka (22:13). Piłkę setową wywalczył Kwolek, a cała partia została spuentowana nieudanym zagraniem Jakuszczonka.

W czwartym secie znów to zawiercianie wpadli w chwilowe kłopoty. Po błędnym serwisie Jakuszczonka, a następnie udanym ataku Piotrowskiego musieli gonić rywali (6:4). Szybko jednak goście uruchomili na środku Szalachę, a potem skorzystali z błędu gospodarzy doprowadzając do remisu (6:6). Niedługo potem to oni prowadzili, po tym jak Lesiuk nadział się na ręce Clevenota (8:6). Po dobrej współpracy Schamlewskiego z Butrynem przewaga Aluronu momentalnie wzrosła do sześciu oczek (13:7). W połowie seta Kwolek i Butryn jeszcze bardziej ”przycisnęli” gospodarzy (17:9). Ci zaś zaczęli w odpowiedzi na to opóźniać grę, za co upomniał ich sędzia. Bartosz Kwolek zablokował Lesiuka, a potem zanotował asa serwisowego (21:11). W końcowej fazie Aluron przy trzeciej możliwej okazji zakończył tego seta oraz cały mecz!

Do Krakowa na turniej finałowy TAURON Pucharu Polski pojadą zawiercianie! W półfinale zmierzą się z Projektem Warszawa.

CM Soleus Klub Sportowy Rudziniec – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (15:25, 26:24, 16:25, 15:25)

MVP: Trevor Clevenot

CM Soleus Klub Sportowy Rudziniec: Lesiuk, Polański, Piotrowski, Długosz, Jakuszczonek, Zrajkowski, Waloch (libero) oraz Wikło, Płaneta, Król, Zubko, Nowak, Sarnecki, Łagodziński (libero)

Aluron CMC Warta Zawiercie: Szalacha, Butryn, Clevenot, Zniszczoł, Tavares, Kwolek, Perry (libero) oraz Schamlewski, Gąsior, Kozłowski