fot: pzt.pl

W ćwierćfinale debla ATP 250 w Delray Beach Jan Zieliński i Hugo Nys wygrali 2:0 z Guido Andreozzim i Miguelem Angelem Reyesem-Varelą.

Polak i Monakijczyk nie zatrzymują się. W czwartkowe popołudnie odprawili z kwitkiem Argentyńczyka Guido Andreozzi’ego i Miguela Angela Reyesa-Varela. Zabrało im to godzinę i sześć minut.

Nys i Zieliński w pierwszym secie początkowo grali gem za gem. Dziać zaczęło się dopiero w piątym, kiedy przeciwnicy duetu polsko-monakijskiego mieli dwa breaki. Nie wykorzystali ich jednak, a że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić to w szóstym, a później i ósmym gemie to Nys i Zieliński przełamali. Dzięki temu wygrali inaugurującego seta 6:2.

Do równie udanych Polak i Monakijczyk mogą zaliczyć drugi set. Nys i Zieliński dali w nim najpierw trochę pograć rywalom, a następnie skorzystali z ich nieuwagi (w czwartym gemie) wychodząc na prowadzenie 3:1. Do samego końca utrzymali przewagę przełamania, a co więcej nawet ją powiększyli w ostatnim gemie zwyciężając 6:2, i w całym ćwierćfinale 2:0.

W półfinale Jan Zieliński i Hugo Nys zagrają z Brytyjczykiem Julianem Cashem oraz Amerykaninem Robertem Galloway.

1/4 finału debla ATP 250 w Delray Beach:

Jan Zieliński/Hugo Nys – Guido Andreozzi/Miguel Angel Reyes-Varela 2:0 (6:2, 6:2)