Liderka światowego rankingu Iga Świątek w 1/8 finału WTA 1000 w Dubaju starła się z Ukrainką Eliną Svitoliną (WTA. 20). Polska tenisistka poradziła sobie ze swoją dobrą znajomą wygrywając 2:0.

Biało-czerwona w pierwszym secie była zdecydowanie lepsza od Ukrainki. W czwartym gemie wypracowała sobie dwa breaki, i po chwili przełamała Svitolinę. Następnie pewnie zwyciężała przy własnym serwisie nie dając najmniejszych szans rywalce na odbiór podania. W szóstym gemie Iga Świątek ponownie przełamała Ukrainkę (5:1), a w ostatnim dopięła swego wygrywając przy pierwszym setbolu 6:1.

W drugą odsłonę również lepiej weszła Świątek. To jej udało się przełamać Svitolinę, i objąć prowadzenie 2:0. Radość polskiej tenisistki nie trwała długo, bo Ukrainka odłamała w czwartym gemie (2:2). Polka bardzo szybko odpowiedziała no to tym samym, i znów to liderka światowego rankingu była w lepszym położeniu (4:2). Svitolina powalczyła do samego końca, i drugi raz w tym meczu odebrała serwis Polce (4:4). Co z tego jednak, kiedy za chwilę sama straciła podanie na rzecz Igi Świątek (5:4). Raszynianka stanęła przed szansą zamknięcia tego spotkania w dwóch setach, i nie omieszkała z tego skorzystać zwyciężając z Eliną Svitoliną 6:4 oraz w całym meczu 2:0.

W ćwierćfinale Iga Świątek zagra z Anastazją Potapową (WTA. 35) bądź z Qinwen Zheng (WTA. 7).